Vinařství Lahofer

Vinařství Lahofer

Web: https://www.lahofer.cz/cs/vinarstvi

Psala se první dekáda jednadvacátého století, konkrétně rok 2003, když světlo světa spatřila První znojemská vinařská a.s., jež se následně o 3 roky později přejmenovala do současné podoby – Vinařství Lahofer. Tento její nový název odkazoval na osobu uměleckého řezbáře Jana Lahofera, rodáka ze Znojemska, který se podílel na interiéru Strahovského kláštera v Praze. Vyjma samotného vinařství provozuje v současné době firma Lahofer i hotel a vinici. Ta se rozprostírá na 430 hektarech, což z Vinařství Lahofer činí jednoho z největších pěstitelů vinné révy v ČR. 

Nyní však již k samotnému vínu. Vinařství vsází zejména na produkci vysoce kvalitních přívlastkových vín. Při jejich výrobě je dbáno na zachování znojemské vinařské tradice, nicméně je rovněž používáno i nejmodernějších vinařských postupů a technologií. Krom kvality je kladen důraz i na originální design a špičkový servis spojený s distribucí vín. Proto vína této značky nenajdete v obchodních řetězcích, supermarketech a hypermarketech, ale ve vinotékách, hotelech, restauracích či specializovaných prodejnách. 

Každý si v pestré nabídce vín najde svého favorita 

Co se týče jednotlivých odrůd, tak největší zastoupení mají Veltlínské zelené (16 %), Ryzlink rýnský (13 %), Svatovavřinecké (13 %), Müller Thurgau (10 %) a Rulandské bílé (6 %). Vinařství Lahofer však vyrábí naprostou většinu hlavních středoevropských odrůd. Na všechna vína, s výjimkou speciální řady francouzských vín, pak navíc využívá výhradně hroznů z vlastních vinic. 

Zásluhou vysoké kvality, moderní výroby s odkazem na moravské tradice a delikátní chuti není vůbec divu, že si tato vína nacházejí své místo v srdcích milovníků tohoto lahodného moku a produkce Vinařství Lahofer tedy může čítat úctyhodných půl milionu lahví vína ročně. 

Vinařství Lahofer

Web: https://www.lahofer.cz/cs/vinarstvi
tel :+420 515 242 756

Vinařství LAHOFER
Brněnská 523
671 82 Dobšice

Prodej vín LAHOFER
po – pá 8:00 – 17:00
so – 8:00 – 11:00

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

5 1 vote
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x