Vinařství Foukal

Vinařství Foukal

Zahradní 832, Rakvice, 691 03

vinarstvifoukal.cz

Instagram | Facebook

Rodinné vinařství Radovana Foukala plní svou definici do posledního puntíku, neboť je součástí zadního traktu jeho rodinného domu. Pan Foukal je vinařem, který má víno v krvi  – sám pochází z rodiny s tradicí malovýroby vína, stejně tak i jeho manželka pochází z vinařské rodiny. Od roku 2006 se pak vinařství věnuje na plný úvazek. Jaká vína pochází z produkce jihomoravského vinařství Foukal? 

Na dvou hektarech vinic Kozí Horky pěstují hrozny pro Rulandské šedé, Hibernal, Děvín, Blauburger či Merlot. Na panem Foukalem v roce 2013 obnovených starších vinicích pak zas pěstují hrozny pro Veltlínské zelené, Pálavu nebo Rulandské bílé.

Toto vinařství zároveň spolupracuje i s vinohradníky z Přítluk a Rakvic – zkrátka dělají zde vždy maximum pro to, aby měli k dispozici ty nejkvalitnější hrozny z okolí pro výrobu svých vín. Roční produkce vinařství Foukal pak činí přibližně 25 tisíc litrů vína.

Lahodná vína připravovaná podle osvědčených receptur

Při výrobě vína v tomto vinařství se mísí tradiční postupy s těmi moderními – používají se pneumatické lisy a naopak se nevyužívají ušlechtilé kvasinky. Vsází zde na poctivou výrobu, jejíž cílem je vytvořit vína, jež mají charakter a je z nich jasně patrná jejich odrůda. Za ta nejlepší vína z produkce vinařství Foukal jsou pak považována ta, jež zde dozrávají v dřevěných akátových sudech – ty pak míří do lahví, jež si lze objednat i přes internetový obchod, který toto vinařství provozuje.

Nechybí ani možnost ochutnávky, degustaci si je nicméně potřeba předem objednat. Rodina Foukalů navíc nabízí také ubytování v penzionu až pro 8 osob. Zpátky však k vínu – většina produkce je školena v plastových tancích a není stáčena do lahví – končí u lokální privátní klientely. Pro maximálně lahodnou chuť mají zdejší vína odbouránu jablečno-mléčnou kyselinu.

Vinařství Foukal

Zahradní 832, Rakvice, 691 03

vinarstvifoukal.cz
info@vinarstvifoukal.cz
+420 731 575 791

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x