Vinařství Filiberk

Vinařství Filiberk

Úzká  875, Kobylí  691 10

www.filiberk.com

Facebook | Instagram

Pán Bůh nám dal to, co máme, abychom s tím nakládali k jeho radosti. Tato filozofie provází vinařství Filiberk, malou rodinnou firmu, která se nachází v srdci Moravy. Pro majitele, Danielu a Roberta, je víno nejen obživou, ale také způsobem života, který se zrodil z lásky k sobě navzájem a k vinicím. Spolu spojují náročnou práci, vášeň a oddanost vytváření výjimečných vín.

Poznejte nás a naše vinařství Filiberk

Návštěvníci Filiberku nejsou jen dalšími hosty, jsou součástí rodiny. Vinařství preferuje intimní atmosféru a řízené degustace před masovými zájezdy. Když navštívíte Filiberk, nejenže ochutnáte jejich vína, ale také se dozvíte o jejich lásce k tomuto umění a regionu.

Náš příběh

Filiberk je mladým vinařstvím bez dlouhého rodokmenu, ale s o to větší vášní. Robert pochází ze severních Čech a láska ho přivedla do Moravy v roce 2008, nejprve k Daniele a poté k vinicím. Daniela, dcera vinohradníka, je lékařkou, ale také pečuje o vinohrady a výrobu vína. Jejich společnou cestu podporuje Antonín, Danielin otec, který je jako rodák z Kobylí se silnými kořeny ve vinařské tradici.

Filiberk v sobě nese lásku, radost a víru v proces výroby vína. Každá lahev je výsledkem pečlivého ručního opečovávání révy vinné a dlouhé cesty od hroznu k lahvi. V každé láhvi se skrývá kousek Moravy, který zrodil tyto výjimečné vína.

Vína Filiberk

Filiberk nabízí širokou škálu vín, včetně bílých, růžových a červených. Každá lahev přináší unikátní zážitek a otisk místa, kde hrozny vyrůstaly. Hrozny pro vína Filiberk jsou pečlivě vybírány a sbírány ručně, aby byla zachována jejich kvalita a autenticita.

O vinařství Filiberk

Ve vinařství Filiberk se výroba vína řídí tradičními postupy a velkou pozorností k detailům. I když jsou malým rodinným podnikem, nekupují hrozny, které používají. Věří v péči o vinice od samého začátku, což jim umožňuje ovlivňovat kvalitu hroznů a vína. Jsou otevření novým poznatkům, ale také ctí tradiční techniky, které se osvědčily po staletí.

Filiberk je zdravým vinařstvím, které vyrůstalo ze strastiplné cesty bez finančních dotací. Používají staré vybavení, které získali od svých přátel vinařů, a jsou hrdí na to, že se drží tradičních metod, které jsou dnes v mnoha vinařstvích již zapomenuty. Tato cesta, kterou si vybrali, je pro ně správná a plná radosti.

Filiberk je místem, kde se láska k vínu stala rodinnou tradicí a kde se víno vyrábí s láskou, péčí a vášní.

Vinařství Filiberk

Úzká  875, Kobylí  691 10

www.filiberk.com

Tel: +(420) 725 412 899

Mail : filiberk@filiberk.com

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x