Vinařství Strapina Pavlov

Vinařství Strapina Pavlov

Česká 152e, 692 01 Pavlov

vinarstvistrapina.cz

Instagram | Facebook

Vinice jsou jako malé úlomky země, které se proměňují v lahodná umělecká díla, známá jako vína. A v srdci Pavlova, na kouzelném vápencovém podloží mýtické Pálavy, stojí vinařství Strapina – příběh lásky k vínu, který se vine skrz generace a propojuje moderní technologie s tradičními zkušenostmi.

Historie vinařství Strapina sahá až do roku 1945, kdy praděd František Strapina začal pěstovat božskou vinnou révu na těchto slunečných svazích. Dnes tuto vášeň pro víno nesou mladí a nadšení Luboš Strapina ml. a jeho partnerka Markéta. Jejich rodinný příběh spojuje lásku k práci s láskou k sobě navzájem.

Moderní přístup s hlubokými kořeny

Luboš Strapina ml. byl tím, kdo převzal tuto vzácnou vinohradnickou tradici a pozvedl ji na novou úroveň. S vášní a zároveň respektem ke generacím před ním propojil tradiční know-how s moderními technologiemi. Vinařství Strapina dnes není jen o výrobě vína, ale i o propojení s lidmi, kteří oceňují kvalitu a jedinečnou chuť vína.

Na vinicích o rozloze 2 ha se o hrozny starají s pečlivostí a láskou, protože ví, že skvělé víno začíná právě na vinici. V různých vinohradních tratích, jako jsou Sahara, Pod Pálavou, Goldhamer a Nad sv. Leonardem, rostou různé odrůdy révy, od Sauvignonu po Ryzlink vlašský a Veltlínské zelené.

Chuť tradice v každé láhvi

Strapina se neustále zaměřuje na kvalitu vína, a proto veškerou produkci lahvují. Výroba vína začala s 10 000 lahvemi v roce 2016 a postupně se navyšuje. Každý rok představuje novou výzvu a nové příležitosti, jak vytvořit víno, které osloví milovníky tradiční chuti i ty, kteří hledají něco nového.

Vinařství Strapina si zakládá na rodinných hodnotách a na upřímné lásce k vínu. Každá lahev, která opouští sklep, je plná nejen lahodného nápoje, ale také díla, které spojuje generace, zkušenosti a nadšení. Vinařství Strapina je více než jen místem, kde se vyrábí víno. Je to místo, které sdílí příběh, vášeň a chuť vína.

Když se ochutnávka vín stane zážitkem

Při návštěvě vinařství Strapina v Pavlově si můžete nejen ochutnat jejich výjimečná vína, ale také seznámit se s historií tohoto místa. Starobylá architektura vinařských domů vám připomene, že víno se zde vyrábí už po staletí. Návštěva tohoto místa je jako cesta do minulosti, kde se setkává se současností v podobě lahodných vín.

Budoucnost s láskou k tradici

Vinařství Strapina je živým důkazem toho, že kvalita a láska k tradici mohou přetrvávat i v dnešní moderní době. Luboš Strapina ml. a Markéta ukazují, že víno je mnohem více než jen nápoj – je to umění, které spojuje lidi, kultury a generace.

Vinařství Strapina Pavlov

Česká 152e, 692 01 Pavlov

vinarstvistrapina.cz
info@vinarstvistrapina.cz

Luboš Strapina
vinař, vinohradník
+420 608 920 641
lubos@vinarstvistrapina.cz

Bc. Markéta Strapinová
obchod, marketing
+420 736 669 287
marketa@vinarstvistrapina.cz

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x