Vinařství sv. Barbora

Vinařství sv. Barbora

Baťovka 1285, 696 02 Ratíškovice

www.eshop.vinobarbora.cz

ADRESA SKLÍPKU

Ratíškovice 59, 696 02 Ratíškovice

Vinařství sv. Barbora je mezi konkurencí nováčkem. Vzniklo teprve v roce 2017. Přes nedlouhou historii navazuje na dávnou tradici pěstování vinné révy v oblasti Ratiškovic, malebné vsi v okrese Hodonín. Tato lokalita je historicky proslulá nejen pěstováním vinné révy, ale i hornickou tradicí, k níž mají blízko i sami majitelé této značky.

Právě z úcty k práci předků na vinohradech, ale i k úsilí horníků dostalo novopečené rodinné vinařství název podle jména patronky horníků sv. Barbory. Dávná historie tak stále znovu a znovu ožívá v nových příbězích s každou lahví.

Podnik si ostatně navíc za své sídlo vyvolil i výrobní areál v Ratíškovicích. Jedná se o místo, kde svou stopu zanechal i slavný Tomáš Baťa, neboť zde vybudoval důl Tomáš a obytnou kolonii. Jde o další inspirativní osobnost českých dějin, jejíž odkaz je nutné dále s hrdostí nést vstříc nastupujícím generacím.

Výroba vína ve Vinařství sv. Barbora

V současné době majitelé vinařství obhospodařují 10,5 ha vlastnoručně vysazených nových vinic. Ty se rozkládají ve viniční trati Hrubé pole – vinařská obec Ratíškovice. Nacházejí se na pozemcích někdejšího dolu, dnes zatopeného. Voda je pak využívána k závlaze.

Na svazích se aktuálně pěstují bílé i červené odrůdy. Ze zástupců bílých dominují druhy jako Muškát moravský, oblíbená Pálava nebo Rulandské bílé. Ty červené ve vinařství zastupují Modrý Portugal, Merlot nebo Pinot Noir.

Vína mají v této lokalitě vynikající podmínky v podobě teplého podnebí i malého množství srážek. Réva v lokalitě tzv. Moravské Sahary vyrůstá z písčité půdy, která výslednému produktu dodává zcela neopakovatelné aroma, jež ocení nejeden znalec.

Vinařství sv. Barbora staví svou činnost na přírodních postupech výroby vína se současným využitím moderních technologií. Tím dokáží majitelé docílit zcela jedinečných vín, která jsou typická svým odrůdovým charakterem. Roční podukce v současné době činí cca 26 000 lahví.

Vinařství sv. Barbora

Baťovka 1285, 696 02 Ratíškovice

www.eshop.vinobarbora.cz
+420 723 379 146
info@vinobarbora.cz

ADRESA SKLÍPKU

Ratíškovice 59, 696 02 Ratíškovice

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x