Víno Valadia

Víno Valadia

Perná 305, 691 86 Perná

www.vinovaladia.cz

Víno Valadia je mladým vinařstvím pocházejícím z obce Perná. Jaká tradice se za prací dnešního vinařství ukrývá?

Historie vinařství Víno Valadia

Založeno bylo toto vinařství v malebné vesničce Perná v okrese Břeclav na jižní Moravě, která je tradiční lokalitou proslulou vynikajícími víny.

Vinařství zde vzniklo již v roce 1996. Pro jeho vznik ostatně v tomto malebném koutu naší vlasti existují příhodné klimatické podmínky, o nichž bezpečně věděli již předkové současných zakladatelů Víno Valadia. Předurčeny jsou především specificky vápenitou půdou.

Pilířem vinařství je rodinná dvojice otce a syna. Majitelem je momentálně Lukáš Valíček, který pokračuje v tradici svého otce, který stojí za založením vinařství. Potřebné znalosti čerpal mladý muž mimo jiné i během studia střední vinařské školy.

Běžné dětské rozhodování o budoucím profesním uplatnění tak předurčilo směřování Lukáše Valíčka jednoznačně a podnítilo rozhodnutí pokračovat v rodové tradici.

Současnost vinařství Víno Valadia

Momentálně tak majitelé rodinného vinařství v rámci svého podniku spravují celkem 0,5 hektarů vinic. Další hrozny získávají od dalších smluvních vinohradníků. Přičemž u každého dodavatele je pečlivě kontrolována kvalita vstupní suroviny.

Víno Valadia se dle svých slov svých provozovatelů zaměřují hlavně na vysoce kvalitní přívlastková vína. Ty produkují výhradně v menších šaržích, čímž svým výrobkům dodávají na exkluzivitě. Jednotlivá vína se vyznačují typickým odrůdovým charakterem.

Výroba probíhá za použití moderních technologií. Víno Valadia tímto krokem i potvrzuje, že precizní prací se může směle vyrovnat dokonce i velkým vinařstvím. Celková produkce činí 20 000 až 30 000 lahví za rok.

Co se týče odrůd, vinařství má ve svém portfoliu především známé odrůdy jako Pálava, Veltlínské zelené, Cuvée Terezie vyrobeno z odrůd Sauvignon a Veltlínské zelené, Cuveé Daniel vyrobeno z odrůd Ryzlink Vlašský a Veltlínské zelené, Děvín, Cabernet Moravia, Tramín červený a Hibernal.

Víno Valadia

Perná 305, 691 86 Perná

www.vinovaladia.cz
+420 776 335 669
info@vinovaladia.cz

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x