Vinařský dvůr TILIA

Vinařský dvůr TILIA

Oblekovice 67181, Pod Načeratickým kopcem

tiliavinarskydvur.cz

Instagram | Facebook

Vinařský dvůr TILIA reprezentuje rodinné vinařství přímo v srdci Moravy. Čím je jeho produkce zajímavá?

O společnosti Vinařský dvůr TILIA

Vinařský dvůr TILIA se nachází v obci Oblekovice. To je vesnice, evidenční část a katastrální území na jihovýchodě okresního města Znojmo.

Vinařství je situováno v malebné krajině pod přírodní památkou Načeratický kopec. Současně navazuje na tradici pěstování vína, která na Znojemsku sahá až do období 4. století, kdy na Moravu vinnou révu přinesly římské legie.

Dnešní Vinařský dvůr TILIA s pýchou v udržování tohoto jedinečného řemesla pokračuje. Jeho majitelé intenzivně usilují o maximální kvalitu své výroby. Zároveň je ale stále důležitá i šíře produkce, respektive její rozmanitost tak, aby si vybral každý zájemce.

Ve fungování celé značky se dnes snoubí důraz na historii, přírodu, ale i moderní design. K přírodě má značka blízko nejen díky tomu, čím se zabývá. Tento aspekt si vetkla i do vlastního názvu. TILIA se vinařský dvůr nazývá podle latinského označení vzrostlých lip, které majestátně krášlí okolí.

Vinařský dvůr TILIA a výroba vína

Pro výrobu vína tato značka využívá prostory vlastního historického sklepa s pískovcovou klenbou. V těchto místech se přirozeně udržuje stabilní teplota 10 °C, která garantuje optimální podmínky pro výrobu převážně bílých vín. Ke zdejším špičkovým odrůdám se řadí mimo jiné Rulandské bílé, Veltlínské zelené či Ryzlink rýnský.

Pro návštěvníky se zde pořádají exkurze a ochutnávky aktuálního ročníků i archivních vín. TILIA však představuje oblíbený cíl nejen pro milovníky vína, ale také pro ty, kteří hledají své vysněné místo pro nejdůležitějších den v životě – ten svatební. Degustace vína pak i v tomto případě může být samozřejmou součástí programu navázaného na obřad.

Vynikající zázemí zde naleznou i rodinné oslavy, firemní večírky a konference. Do jejich konceptu je možné začlenit též možnost živé hudby. Ochutnávka vín může dále být doplněna i výjimečnými pochoutkami pro pravé gurmány díky udírně a grilu.

Vinařský dvůr TILIA

Oblekovice 67181, Pod Načeratickým kopcem

tiliavinarskydvur.cz
lenka@tiliavinarskydvur.cz
+420 732 235 943

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x