Vinné sklepy Lechovice

Vinné sklepy Lechovice

Lechovice 60, 671 63

www.vslechovice.cz

Vinné sklepy Lechovice jsou tradičním vinařstvím, které existuje již od roku 1993. Svou činností navázalo na původní vinařskou tradici v Lechovicích.

Znojemská vína s puncem kvality

Obec Lechovice se nachází v okrese Znojmo a je součástí Znojemské vinařské oblasti. V té se daří především bílým aromatickým vínům. Tomu odpovídá i sortiment Vinných sklepů Lechovice.

K vysoce ceněným se v jeho produkci řadí zejména odrůdy Sauvignon, Pálava a Tramín. Celkem pod touto značkou obhospodařují majitelé vinařství plochu o rozloze 230 ha. Zároveň přísně dbají na kvalitu svých produktů. Vína vyrábějí pouze z vlastních hroznů, které přímo pěstují.

Lechovické vinařství na svou činnost získalo i certifikát Integrované produkce hroznů a vína. Pod pojmem „integrovaná produkce“ se, zjednodušeně řečeno, rozumí takový způsob zemědělského hospodaření, jehož základním cílem je zajištění trvale udržitelného rozvoje, a tedy šetrnost k životnímu prostředí.

S úctou k tradicím našich předků

Navíc je vinařství členem sdružení VOC. Zkratka VOC označuje vína originální certifikace. Což znamená, že hrozny, které se užívají pro výrobu takovýchto vín, mohou pocházet výhradně z vinic, které se nacházejí ve schválených polohách daného regionu.

Jde tedy o typická vína dotyčné oblasti, která jsou ovlivněna tamním půdním složením. Na tato vína se kladou poměrně přísné nároky, vinaři vinařské trati volí sami a posléze dochází v rámci sdružení k ověřování původu i charakteru vín.

Výrobní postupy ve Vinných sklepech Lechovice kombinují původní postupy moravských vinařů s ryze moderními inovacemi. Výsledkem jsou vysoce ceněná vína, která sklízejí zasloužené vavříny jak na mezinárodních vinařských soutěžích, tak i mezi běžnými spotřebiteli.

Dále vinařství produkuje i vína, která jsou hrdými nositeli licenčního osvědčení V-Label. Tento certifikát upozorňuje na vína vhodná též pro vegetariány a vegany. Vinné sklepy Lechovice tak dokazují, že lze skloubit nároky moderního konzumenta s láskou k poctivému vinařskému řemeslu.

Vinné sklepy Lechovice

Lechovice 60, 671 63

www.vslechovice.cz
e-mail: info@vslechovice.cz
facebook: Vinné sklepy Lechovice
telefon: 777 173 589

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x