Vinařství Aurora

Vinařství Aurora

Sklípek Aurora v Hustopečích: Kurdějovská 50, 693 01 Hustopeče
Výrobní sklípek v Šakvicích: Podzahrady 375, 691 67 Šakvice

www.vinarstviaurora.cz

Vinařství Aurora je mladé vinařství s dlouholetou tradicí, pocházející z Hustopečí. Vyznačuje se velkým výběrem jak lehkých a svěžích bílých vín, tak lehce aromatickými rosé a stejně i plnějšími červenými víny.

O vinařství Aurora

Vinařství Aurora se nachází v Hustopečích a je v nejstarších sklepích v této oblasti. Ty pojmenoval první český Hustopečský starosta F. Hošek, který byl nejen lékařem, ale také zapáleným vinařem. Nachází se v oblasti Pálavských vrchů, které jsou rovněž zobrazeny na etiketách.

Prastarou tradici obnovují místní mladí vinaři v moderním stylu s respektováním původních postupů a přidáváním nových způsobů úpravy vína.

Součástí vinařství je také sklípek, kde můžete vína ochutnat. Rovněž je v nabídce penzion, kde se pořádají různé akce jako svatby, rauty, firemní akce nebo teambuildingy.

Ochutnávka vín

Z bílých vín najdete v nabídce Neuburské, Hibernal, Děvín nebo Chardonnay. Vyrábí se zde také Ryzling vlašský, Sylvánské zelené, Sauvignon, Veltlínské zelené i Tramín. Vína se macerují 24 – 72 hodin a leží na kvasničných kalech 6 – 9 měsíců. Jsou to vína plná chutí a vůní kde rozpoznáte tóny, ovoce českého i tropického a bylinek.

Růžová a bublinková vína mají krásné odstíny od meruňkové po tmavě růžovou barvu. Je zde k ochutnání Bílý Zweigelt, Morávka Rosé, Strýcovo Rosé a z šumivých Beziňon Frizante. V jejich vůni a chuti poznáte zralé ovoce, jako například jahody.  

Červená vína zde leží minimálně 9 měsíců v dřevěných dubových sudech. Jsou nefiltrovaná a nesířená. K ochutnání si můžete dát Merlot, Cabernet Souvignon, Zweigeltrebe, Frankovku nebo Rulandské modré. Jsou plné ovocné chuti s tóny višní a čokolády.

Zajímavostí jsou vína naturální. Což je bílé víno, které se macerovalo déle než klasických 72 hodin. Je plnější a zralejší, než tradiční bílá vína. Má oranžovou barvu a vůně lesních jahod, se snoubí s tóny smetany nebo zeleného čaje.

Vinařství Aurora je mladé a moderní vinařství, které je vystavěno na kvalitních základech a nebojí se přinášet na trh nové produkty.

Vinařství Aurora

Sklípek Aurora v Hustopečích: Kurdějovská 50, 693 01 Hustopeče
Výrobní sklípek v Šakvicích: Podzahrady 375, 691 67 Šakvice

www.vinarstviaurora.cz
+420 777 204 451
vinarstviaurora@gmail.com

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x