Vinařství Zapletal

Vinařství Zapletal

Pod předníma 334, 691 02 Velké Bílovice – Sklepy

www.vinarstvizapletal.cz

Vinařství Zapletal je rodinné vinařství, jehož vinice patří do Velkopavlovické vinařské podoblasti. Za dobu své existence získalo řadu ocenění.

Rodinná firma Vinařství Zapletal vznikla v roce 1994, ale její činnost navazuje na rodinnou tradici a datuje se až k počátkům 19. století. Důkazem tohoto je historický lis na hrozny z roku 1818, který je stále majetkem rodiny a je dominantou vinného sklepa. Vinařství založil a vede Václav Zapletal, který navázal na zkušenost rodinných předků s výrobou vína, a poctivou a tvrdou prací vybudoval moderní vinařství. Po jeho bok se v roce 2005 po studiu na Střední vinařské škole ve Valticích a na MZLU v Brně postavil syn Jan. Vína z našeho vinařství jsou vyráběna z vlastní produkce hroznů moderními výrobními postupy s ohledem na tradiční výrobní postupy vína (např. kvašení rmutu v kádích, ležením vína v dřevěných sudech). Vinařství podporuje ekologii, a je zařazeno v systému Integrované produkce, které omezuje používání chemických látek při pěstování révy vinné. Víno je nápojem, ve kterém se setkávají přírodní podmínky, práce a osobnost vinaře, které dávají vínu jedinečný charakter.

V naší nabídce najdete tichá vína, jemně perlivá vína Frizzante nebo vína zrající v dubovém suduNa víno e-shopu si můžete vybrat vína rozdělena do kategorií dle odrůdybarvy (bíláčervená a růžová-rosé vína), obsahu cukru (suchá vínapolosuchá vína nebo polosladká vína) nebo jakosti (zemská vínajakostní vínapozdní sběr nebo výběr z hroznů).

V současnosti obhospodařujeme 20 hektarů vinic na těchto viničních tratích. Viniční tratě: Nová Hora, Zadní Hora, Dlouhá Hora, Široká Hora, Od Čejkovska. Z této rozlohy je asi 50% nově vysazováno od roku 2003. Všechny vinice leží v katastru města Velké Bílovice, spadajícího do Velkopavlovické podoblasti. Tato oblast je klimaticky nejteplejší částí České republiky, a její podloží, které se skládá z černozemi, spraší, vápenitých jílů, pískovců a slepenců je velmi vhodná pro pěstování těch nejkvalitnějších hroznů, zvláště pak modrých odrůd révy vinné.

Mezi pěstované bílé odrůdy patří: Veltlínské zelené, Müller Thurgau, Ryzlink vlašský, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Chardonnay, Irsai Oliver, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Tramín červený, Hibernal, Pálava, Kerner, Děvín, Solaris a Neuburské. Mezi pěstované modré odrůdy patří: Modrý Portugal, Dornfelder, Frankovka, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Rulandské modré, Zweigeltrebe, Blauburger a Neronet.

Pro naše vinařství a naši práci je závazkem spokojenost zákazníků s našimi víny.

Vinařství Zapletal

Václav Zapletal (majitel)

Email: vinarstvizapletal@email.cz
Web: www.vinarstvizapletal.cz
Eshop: eshop.vinarstvizapletal.cz

Sídlo společnosti
Revoluční 865,
691 02 Velké Bílovice

Adresa sklepu:
Ubytování a degustace
Pod předníma 334
691 02 Velké Bílovice – Sklepy

Adresa provozu:
Prodej a expedice
Vinařská 602
691 02 Velké Bílovice – Sklepy

Prodej vín

  • Václav Zapletal
  • +420 602 595 979

Administrativa, provozní

  • Lenka Vítkovičová
  • +420 721 426 143

Ubytování a posezení ve sklípku

  • Ludmila Zapletalová
  • +420 733 336 515

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x