Vinařství Vican

Vinařství Vican

Farma Pálava
Mušlov 30, Mikulov 692 01

vican.wine

Vinařství Vican pochází z Mikulova. Jde o rodinnou značku, se kterou se kromě kvalitního vína pojí i životní optimismus a zajímavé příběhy.

Na svazích Pálavy

Vinařství je mladým projektem, který byl založen teprve v roce 2015. Majitelem značky Vican, kterou pojmenoval po sobě, je Tomáš Vican. Kromě vína se tento muž věnuje i filmové produkci. Znát jej můžete jakožto producenta filmu Bobule či seriálu Vinaři.

Prosluněná Pálava jej však nakonec zlákala k otevření vlastního rodinného vinařství. Dnes obhospodařuje 44 ha vinic. K vlajkovým lodím produkce vinařství Vican patří hlavně Ryzlink vlašský, ale dále i Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené a Burgundy v edici Moravský sud.

Pro výrobu vín slouží zejména 225litrové barrique sudy, ale především 600litrové dubové a akátové sudy. Vinařství má ve svém portfoliu vína vícevrstvá, což znamená, že i vína bílá nazrávají na jemných kalech v sudu.

Oživování dávných tradic

Vinařství se též stará o propagaci kvevri vín v České republice. Tedy vín, která se vyrábějí už více než 8 000 let starou metodou, jež má svůj původ v Gruzii. Vína vznikají v tradičních hliněných nádobách (amforách), kde se rodí po dobu minimálně šesti měsíců. Dále se výsledný produkt nijak neupravuje, víno je tedy čistě přírodní.

Společně s několika dalšími vinaři založilo vinařství Vican i Kvevri klub. Vlastní vína touto metodou vyrábějí ve sklepě Kvevri House v Bulharech na Břeclavsku. První kvevri vína se pak objevila hned v ročníku 2016.

Ač se jedná o vinařství velmi mladé, navazuje dále na usilovnou práci, která v malebné krajině Pálavy zůstala za šlechtickými rody Dietrichsteinů a Liechtensteinů.

Cílem vinařů z vinařství Vican je nejen přivést do těch tuto novinku a obecně produkovat kvalitní vína, ale zároveň se bavit. Proto si vinařství vetklo do svých symbolů i moravské slunce, bez něhož by jednak nemohlo vzniknout víno, ale které je také symbolem radosti.

Vinařství Vican

Farma Pálava
Mušlov 30
Mikulov 692 01
www.farmapalava.cz

Sklepmistr a vinohrady

Michal Homola
+420 723 794 860
michal@vican.wine

Degustace, teambuildingy, obchod a marketing

Mgr. Lenka Maloňová
events & marketing
+420 724 306 029
lenka@vican.wine

Obchodní zástupce, degustace a firemní akce

Bc. Šárka Malaníková
+420 777 289 262
sarka@vican.wine

Obchodní zastoupení a distribuce pro západní Čechy a okolí

Ing. Karel Kunc, Ph.D.
+420 724 309 419
k.kunc@grouppoint.cz
www.grouppoint.cz

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x