Vinný sklep U Otáhalů

Vinný sklep U Otáhalů

Vinařská 164/42, 69301 Hustopeče

vinnysklepuotahalu.cz

Instagram | Facebook

Pokud jste milovníky lahodného jihomoravského vína, jistě byste neměli přehlédnout útulné vinařství rodiny Otáhalových. Nejen že o vinné hrozny s láskou pečují, ale také z nich osobně vytvářejí nezapomenutelný chuťový zážitek.

Ihned po příjezdu do menšího městečka, nesoucí název Hustopeče, na nás dýchne příjemná atmosféra a touha objevovat tamější zákoutí. Nemusíme však hledat nikterak dlouho, neboť na kamenný domek a s ním sousedící vinný sklípek, nás navede první kolemjdoucí se slovy, že „zažijeme ohňostroj chutí“.

U masivně vyhlížející dřevěné brány nás vítá paní majitelka, vesele vyhlížející dáma, která nám po krátkém seznámení nabízí vlastnoručně vyráběnou hustopečskou mandlovku a moravské koláčky. Mandlovku můžeme přirovnat ke známější pálence – slivovici, avšak s ořechovou příchutí. Koláčky jsou nadýchané, jako od babičky.

Paní majitelka nás po milém uvítání zavádí do příjemně chladivého sklípku, jež v horkém letním počasí působí vskutku blahodárně. Zezdola se na nás usmívá její manžel a spolumajitel v jedné osobě, jenž nám začíná vyprávět o historii jejich vinařství. Dozvídáme se, že víno se zde vyrábí již od 70. let minulého století, kdy sem tehdejší majitel, pan Karel Otáhal, přesídlil z nedaleké vesničky Kobylí, aby i zdejším lidem představil svůj um. Znalosti nabýváme i z oblasti pěstování vinné révy či z jednotlivých výrobních postupů.

Po obohacujícím výkladu usedáme na dřevěné lavice k již prostřenému stolu. Čeká nás zhruba šestihodinová degustace domácích moravských vín včetně archivních vzorků. Neomezeně si můžeme dolévat kávu či vodu s citronem. Na stole nechybí čerstvě upečený chléb s místně škvařeným sádlem, pečené kuře i koleno a také pestrobarevná zeleninová obloha spolu s výběrem zrajících sýrů. Jedná se o nezapomenutelný zážitek, jež doporučujeme naprosto všem.

Vinný sklep U Otáhalů

Vinařská 164/42, 69301 Hustopeče

vinnysklepuotahalu.cz
info@vinnysklepuotahalu.cz
Telefon: (420) 605 924 104

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

5 1 vote
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x