Vinařství Popela

Vinařství Popela

Perná 78, 691 86

www.popela.cz

Rozlehlé vinice Vinařství Popela se rozkládají v obci Perná a Bavory. Vinařský dům dýchá historickou atmosférou a nabízí kvalitní vína z místní produkce.

Historie Vinařství

Morava je krajem vína a jedním z vinařství, které byste měli rozhodně navštívit je Vinařství Popela. Je to tradiční rodinná firma, která pěstuje svá vína od 90. let. Pochází z obce Perná a jejich vinice se táhnou až do oblasti obce Bavory v mikulovské oblasti. Vinařství využívá moderní vinařské postupy i tradiční výrobu a vlastní Vinařský dům. Majitelé začínali ve vinném sklepě a později se manželům Popelovým podařilo postavit si vlastní vinařský komplex, jehož výstavba byla realizována v roce 2019.

Vinařský dům

Budova Vinařského domu je krásná historická stavba. Pochází z roku 1897 a je zrenovovaná. Vyznačuje se předním štítem ve Vídeňském neoklasicistním stylu. Jsou zde umně zabudovány moderní prvky společně s tradiční tématikou. Symbolem vinařství je slunce, které dává vínu tu správnou chuť a cukernatost. To je vyobrazeno na dveřích i barovém pultu.

Vinařský dům nabízí ochutnávky kvalitních vín i jejich prodej, ubytování a také velkou společenskou místnost, kde je prostor až pro 50 osob a mohou se pořádat různé akce, oslavy, svatby nebo bankety. Ubytovací kapacity jsou pro 23 osob s možností přistýlek. Vinařství Popela je příjemné místo, kde strávit víkend či dovolenou. Okolní krajina je zajímavá a vybízí k výletům na kole či pěšky.

Nabídka vinařství

Vinařství Popela má pestrou nabídku vín. Tradiční, ke kterým se řadí Chardonnay, Neuburské, Pálava, Frankovka Rosé, Cabernet Moravia nebo Muškát moravský. Prémiová vína Aurelius, Neuburské či Pálava. Ochutnat můžete také hroznový mošt nebo sekty. Vína mají osvěžující chuť s aroma květů a ovoce. Syté barvy, od žluté až po karmínové červenou či lososově růžovou a prémiová vína nesou i ocenění. Nakoupit si můžete také na e-shopu, kde jsou k dispozici rovněž dárkové poukazy a na stránkách vinařství i rezervace ubytování.

Vinařství Popela

Vinařství Popela Stanislav, Perná 78, 691 86

www.popela.cz
+420 519 517 117
+420 724 265 365
vinarstvi@popela.cz

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x