Vinařství Zámečník

Vinařství Zámečník

Polní 636, 691 85 Dolní Dunajovice

www.vinozamecnik.cz

OTEVÍRACÍ DOBA SKLÍPKU

Pondělí – Sobota 9:00 – 22:00
Neděle 9:00 – 13:00, 16:00 – 22:00

Historie našeho vinařství sahá až do poloviny minulého století. Původní vinohrady se nacházely na svazích Svatého kopečku u Mikulova. Již od počátků stáčení vína bylo vinařství rodinným podnikem. Postupem let došlo k přesunu vinic i výroby do Dolních Dunajovic, kde se v současné době rodí víno na cca. 5 hektarech půdy s roční výrobou 12 000 lahví.

O víně

Samotné víno pochází z několika viničních tratí. Vinařství Zámečník se zaměřuje primárně na vína bílá, ovšem v menší míře stáčí také vína růžová a červená. Jednoznačně nejkvalitnější odrůdou těšící se velké oblibě je ryzlink vlašský. Z méně tradičních pak stojí za zmínku stepní běžec či staré plotny.

Samotná vína pak disponují unikátním složením chutí. Ta je dána také zráním některých druhů v sudech z dubu či akátu. Díky tomu je výsledná chuť velmi intenzivní a lahodná.

Další produkty

Kromě samotného vína se ve Vinařství Zámečník vyrábějí také jiné produkty typické pro region jižní Moravy. V nabídce tak nechybí tradiční slivovice či meruňkovice, k dostání však jsou také méně tradiční ovocné pálenky, jako je například rynglovice či bezinkovice.

Kde víno koupit

Samotný e-shop vinařství pak nabízí také spoustu slevových akcí, např. v období Valentýna či při odběru většího množství lahví. Vína si však můžete pochopitelně zakoupit také přímo ve vinařství (na adrese Dolní Dunajovice, Polní 636). V letních měsících je navíc možné využít otevřený sklípek vždy od 10:00 do 22:00. Můžete tak využít ochutnávky přímo v místě výroby s případným odborným výkladem od samotných vinařů.

Celkový dojem

Vinařství Zámečník působí velmi příjemnou a domáckou atmosférou. Duch původního rodinného vinařství je zde zachován a je znát i na celkovém přístupu k zákazníkům. Výběr jednotlivých druhů vín je velmi pestrý, a i nejnáročnější jazýčky si zde jistě najdou svého oblíbence. Ochutnat můžete také různé druhy pálenek, které všechny pochází z produkce Vinařství Zámečník.

Vinařství Zámečník

Polní 636, 691 85 Dolní Dunajovice

www.vinozamecnik.cz
+420 723 672 260
info@vinozamecnik.cz

OTEVÍRACÍ DOBA SKLÍPKU

Pondělí – Sobota 9:00 – 22:00 / Neděle 9:00 – 13:00, 16:00 – 22:0

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x