Vinařství Neckařovi

Vinařství Neckařovi

Vinný sklep GPS: 48°55’43.2″N 17°01’18.6″E

www.vinarstvineckarovi.cz

Instagram | Facebook

Rodinné vinařství Neckařovi nemá dlouhou tradici, když bylo založeno teprve roku 2017. Do té doby bylo jeho majiteli víno vytvářeno jen pro rodinu a pro známé, aby posléze vlastníkům přišlo líto nepodělit se o své kvalitní víno i s ostatními. Vinařství Neckařovi se nachází na kraji obce Vlkoš poblíž Kyjova.

Neckařovi věnují vinaření všechen svůj čas

Vinařství Neckařovi nevyrábí víno z vlastních hroznů, ale vykupuje je od svých smluvních dodavatelů z různých oblastí Slovácka. Tato skutečnost s sebou nese nespornou výhodu, když se majitelé rodinného vinařství mohou soustředit na co nejpečlivější a nejkvalitnější zpracování vína. Většinu produkce v současnosti představují bílá „freshová“ ovocitá vína se zbytkovým cukrem i šťavnatou kyselinkou. S výrobou vína majitelům pomáhá i jejich syn Nicholas, který má již dokonce ve svém velmi útlém věku svoji značku se zajímavým příběhem, který si je hříchem nevyslechnout v rodinném sklípku manželů Neckařových.

Vína z vinařství Neckařovi se již dočkala různých ocenění

Jaká vína jsou skutečnou pýchou rodinného vinařství Neckařovi?

Jedná se o Chardonnay 2019, které upoutá pozornost milovníků vína svojí intenzivní vůní chlebové kůrky, karamelu a medu.

Hibernal 2019 vyniká intenzivní příjemně ovocitou vůní, když chuť je jemná, velmi extraktivní a charakteristicky kořenitá.

Neuburském 2019 jsou ve vůni patrné luční květy, lískové oříšky i mandle.

V roce 2019 se vína z vinařství Petry a Tomáše Neckařových poprvé zúčastnila různých soutěží, aby se hned na první pokus dočkala některých ocenění: TOP 77, FESTWINE nebo Lednické vinné trhy.

Aktuální katalog je zájemcům k dispozici na internetových stránkách vinařství.

Degustační sklípek v Moravském Toskánsku je velkým lákadlem

Příznivci vína mají rovněž jedinečnou příležitost navštívit degustační sklípek v nedalekém Moravském Toskánsku, na který se pozitivní recenze od spokojených návštěvníků doslova hrnou. Hlavně v letních měsících se mohou turisté pokochat nádherným výhledem z nové rozhledny, k níž vede vinařská cyklostezka.

Vinařství Neckařovi

Vinný sklep GPS: 48°55’43.2″N 17°01’18.6″E

www.vinarstvineckarovi.cz
tel.: 774 716 333
tel.: 731 849 981

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x