Vinařství Šoman

Vinařství Šoman

Rudé armády 652, 691 85 Dolní Dunajovice

www.vinarstvisoman.cz

Vinařství Šoman je rodinná firma, která obdělává 10 ha vinic v oblasti Dolních Dunajovic od roku 1999. Vlastní dva penziony, kde je ubytování a degustace velmi kvalitních vín z vlastní produkce.

Rodinné vinařství

Vinařství je založeno od 9. 9. 1999. Rodina má víno nejen jako práci, ale také především jako koníček. Víno se zpracovává v moderní hale na okraji obce. Vinice se rozkládají ve viniční trati Plotny a Levá Bavorská. Půda je zde hlinito – jílovitá. Pěstuje se zde především Ryzlink Vlašský a nejvíce bílá a růžová vína, jejichž produkce je 80% oproti červenému. Filosofií firmy je dodávat vína mladá a svěží, která jsou populárnější. V současné době se věnují také zrání v sudech z dubu.

Ubytování

Ubytování je ve dvou penzionech. Penzion Rudé armády č. 652 se nachází v Dolních Dunajovicích a v objektu jsou 4 dvoulůžkové apartmány. Ke každému pokoji je i kuchyňka a v penzionu úschovna kol a venkovní posezení. Penzion sklepní č. 321 má 4 pokoje o celkové kapacitě 16 lůžek. Také je zde kuchyňka a co je nejlepší i velká společenská místnost. Je zde i úschovna kol a možnost degustace přívlastkových vín.

Vína Vinařství Šoman

Ochutnat můžete kvalitní vína. Ryzlink vlašský má zelnikavě- žlutou barvu, voní po rozinkách a vlašských oříšcích. Skvělý je také Muškát moravský, Rulandské šedé, Müller thrugau nebo Veltlínské zelené či Aurelius se zlatou barvou a vůní angreštu. Bílá vína jsou příjemně ovocného aroma i s citrusovými a kořenitými tóny.

Červená vína mají krásně sytou barvu, ochutnáte Zweigeltrebe, Cabernet Sauvignon, Frankovka, Merlot nebo Rulandské modré s tóny lesního ovoce, rybízu i čokolády. Příjemné růžové víno Zweigeltrebe rosé a Cabernet Sauvignon voní černým rybízem nebo jahodami a má sytě růžovou nebo cibulovou barvu. Koupit si můžete i hroznový mošt z Veltlínského zeleného. Vína jsou až z roku 2018. Vinařství je velmi příjemné s milými lidmi, kteří se věnují s láskou svému řemeslu.

Vinařství Šoman

Rudé armády 652
691 85 Dolní Dunajovice

www.vinarstvisoman.cz
+420 728 781 043
vsoman@seznam.cz
info@vinarstvisoman.cz

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x