Vinařství Holánek

Vinařství Holánek

Ivaň 26, 69123 Ivaň

www.holanek.com

Facebook | Instagram

Nestojí vždy v centru pozornosti velká jména nebo velkolepé vinice. Někdy se pravé klenoty nacházejí tam, kde se spojuje rodinná tradice, láska k přírodě a hluboké znalosti vinařství. Jedním takovým příkladem je Vinařství Holánek, skrytý skvost situovaný v malebné vesničce Ivaň, kousek od Novomlýnských nádrží, Pasohlávek a Aqualandu Moravia.

V srdci Mikulovské vinařské podoblasti

Tento rodinný podnik hospodaří na 25 hektarech viničních tratí Aeibis, což je část prestižní mikulovské vinařské podoblasti. Klimatické podmínky zde vytvářejí ideální prostředí pro pěstování vinné révy – teplé proudění z jižních směrů a ochrana před studenými větry ze severu. Přírodní faktory, jako je svěží atlantický vzduch a vpády horkého kontinentálního vzduchu, přispívají k unikátnímu profilu hroznů a pozdějších vín.

Oslava přírody a ekologie

Vinařství Holánek se nejen zavázalo k produkci vysoce jakostních vín, ale také k cestě udržitelnosti a ekologie. Při pěstování hroznů je upřednostňována ekologická metoda bez chemických zásahů. Vína zrají přirozenou cestou, což z nich činí zdravou a přírodní volbu pro milovníky vína.

Pestrost odrůd a jedinečnost vína

Kromě tradičního Ryzlinku vlašského a Ryzlinku rýnského se vinařství věnuje i pěstování burgundských odrůd jako Rulanské bílé, Rulandské šedé a Rulandské modré. Nezapomíná ani na populární Tramín červený a Pálavu. Jedinečnou specialitou je růžový klaret z odrůdy Cabernet sauvignon, nabízející nádherné aroma lesních jahod.

Integrovaná produkce: směr budoucnosti

Jedním z hlavních pilířů Vinařství Holánek je princip integrované produkce. Tento moderní a ekologicky orientovaný systém zahrnuje výrobu hroznů a vín špičkové kvality s respektem k životnímu prostředí. Vinařství odmítá používání pesticidů a chemických hnojiv a dává přednost biologickým a mechanickým metodám ochrany.

Vinařství s důrazem na tradici a inovaci

Vinný sklep Vinařství Holánek je místem, kde se snoubí moderní technologie s tradičními postupy. Vína zde zrají v letitých dubových sudech, a při jejich výrobě se používají kvasinky vyselektované z vlastních vinic. Filozofií vinařství je minimální zásah do přirozeného procesu kvašení, což přispívá k autentičnosti a kvalitě konečného produktu.

Znakem kvality: VOC Mikulov

Vinařství Holánek je součástí značky VOC Mikulov, což je garant původu a nejvyšší kvality vín z tohoto regionu. Toto členství je svědectvím odhodlání vinařství dodržovat přísná pravidla a nabízet vína, která jsou typická pro jejich odrůdu a specifika regionu.

Vinařství Holánek je skvělým příkladem toho, jak může malý rodinný podnik vyrábět vína světové třídy. Je to důkazem, že respekt k tradici, láska k přírodě a nekompromisní důraz na kvalitu se vždy vyplatí. Pro milovníky vína, kteří hledají autentický zážitek, je návštěva tohoto vinařství nezapomenutelným dobrodružstvím.

Vinařství Holánek

Ivaň 26, 69123 Ivaň

www.holanek.com

Velkoobchod, gastronomie, festivaly
Michal Ješko – sales manager
+420 733 734 590
michal.jesko@holanek.com

Rozvozy vín do obcí, pojízdné vinotéky
Michal Skácel
+420 725 044 973​​​​​

Objednávky, pojízdná vinotéka
Tereza Špačková
spackova@holanek.com

Akce, svatby ve Vinařském dvoře na faře
Jirka Holánek
+420 739 474 159
jirka@holanek.com

Prodejna ve Vinařském dvoře na faře
Ivaň 26
+420 519 427 007
fara@holanek.com

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x