Vinařství Zlatovíno

Vinařství Zlatovíno

Němčičky 118, 691 07 Němčičky

www.zlatovino.cz

Vinařství s poetickým názvem Zlatovíno pochází z krásného kraje jižní Moravy. Svoje sídlo má v obci Němčičky v okrese Břeclav. Tato víska se může pyšnit bohatou vinařskou historií a je součástí Velkopavlovické vinařské podoblasti. Přítomnost dalšího vinaře tak zdánlivě nepřekvapí. Značka Zlatovíno je však v mnohém výjimečná.

Stojí za ní netradičně mladá vinařka jménem Markéta Blahová. Tato žena navazuje na vinařskou tradici jižní Moravy, řemeslnou zkušenost svého rodu a zároveň se čelem staví k předsudkům, že toto řemeslo je výlučně mužskou záležitostí.

Sama se stará o celkem půl hektaru vinic situovaných v domovských Němčičkách. Vinná réva zde pěstuje i sklízí, a to ručně. Jen málokteré víno si tak více zaslouží přízvisko „moravské“ než Zlatovíno, které se v celém výrobním procesu započínajícím sklizní a končícím degustací rodí právě zde.

V čem tkví síla Zlatovína

Markéta Blahová dokazuje, že také ženy umí vyprodukovat víno vynikajících kvalit. Zároveň si zakládá na maximálně šetrném přístupu ke svým výrobkům. Proto je do každé jednotlivé lahve přidáno jen nezbytné minimální množství chemických aditiv. To částečně limituje pozdější podávání vína, které je určeno k okamžité spotřebě, nikoli k archivaci.

Avšak zdejší produkci to nikterak neubírá na úrovni. K nejoblíbenějším vínům vznikajícím ve Zlatovínu patří zejména vynikající Pálava nebo Frankovka ve variantě Frizzante rosé.

Úctu k šikovným rukám českých tvůrců dokazuje talentovaná vinařka rovněž používáním tzv. Vinoloku, což je unikátní český patent. Jedná se o speciální skleněný uzávěr. Ten neovlivní chuť a vůni vína, je opakovaně použitelný a lze jej otevřít bez vývrtky na víno.

Mladá majitelka vinařství tak elegantně vyřešila problém, který jistě zná mnoho dam a dívek: Chtějí si otevřít víno a mají po ruce vývrtku, avšak síla jim mnohdy nestačí k tomu, aby přiměly lahev odhalit svoje tajemství. S vinolokem je otevření a znovuzavření lahve absolutně snadné. Elegantní skleněná zátka navíc každé lahvi dodává punc luxusu.

Vinařství Zlatovíno

Němčičky 118, 691 07 Němčičky

www.zlatovino.cz

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x