Vinařství Michna

Vinařství Michna

U KAPLIČKY 593, ČEJKOVICE 696 15

www.vinarstvimichna.cz

Vinařství založené v roce 2003, je rodinným vinařstvím, které se nachází v srdci Jižní Moravy v tradiční vinařské obci Čejkovice. Toto vinařství je výsledkem vášně a odhodlání několika generací rodiny Michna, kteří se rozhodli svou lásku k víně a zkušenosti předků přetavit v prosperující podnik.

Základem produkce vinařství Michna jsou jakostní a přívlastková vína, což jsou vína vyrobená z hroznů sbíraných v určité fázi zralosti. Pouze menší část výroby je určena pro bag-in-boxy a sudová vína. Tímto způsobem se vinařství snaží zajistit, že většina jeho produkce je vysoce kvalitní a zachovává charakteristiku regionu.

Vinařství Michna je středně velké rodinné vinařství, které se nachází v Čejkovicích, oblasti bohaté na historii a kulturní památky. Okolí vinařství nabízí řadu zajímavostí pro rodiny s dětmi, jako jsou Čejkovická tvrz, větrný mlýn, historické sklepy a výrobna bylinkových čajů Sonnentor.

Vinařství Michna investuje do moderního vybavení, aby dosáhlo a udrželo vysoký standard svých vín. Na vinicích však upřednostňuje poctivé „zelené práce“ před dodatečnými zásahy do samotné výroby vína. Věří, že klíčovou složkou kvalitního vína jsou vlastní kvalitní hrozny.

Vinný sklep se nachází na ulici „Pod Novosady“ v malebné okraji obce Čejkovice s řadovou sklepní zástavbou. Pro návštěvu sklepa jsou vhodné menší skupinky, ideálně do 15 osob, a parkování je možné v blízkosti sklepa.

Vinařství Michna nabízí prohlídku vinic a degustaci 10-12 vzorků vín za 600 Kč na osobu. Kromě toho je možné si objednat malé pohoštění, které zahrnuje sýry, uzené maso a domácí pomazánky, za 150 Kč na osobu. Pro ty, kteří hledají bohatší zážitek, je k dispozici teplý raut, který zahrnuje tatarák, vepřové/kuřecí řízky a pečené maso, za 350 Kč na osobu.

Vinařství Michna

U KAPLIČKY 593, ČEJKOVICE 696 15

www.vinarstvimichna.cz

TEL.: +420 608 531 377
E-MAIL: VINARSTVIMICHNA@SEZNAM.CZ

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x