Kalendář vinařských akcí v roce 2024

Milovníkům vína nestačí jen mít rád víno, opravdový znalec a gurmán vína se pozná tak, že má ve svém diáři pro víno a vinařské slavnosti vyhrazené období přibližně od srpna do listopadu. Zasvěcenec do vína není nutně jen ten, který o vínu všechno ví, nýbrž i ten, který se chce o vínu dozvědět co nejvíce. Proto kupříkladu nechybí na významných slavnostech vína, o které s koncem léta a se začínajícím podzimem není nouze. Nevíte, kam vyrazit za dobrým vínem? Náš kalendář vinařských akcí vám už program zajistí.

S vínem toho lze zažít opravdu hodně

Že se sklenkou dobrého vína se nemusíte nudit u televize, o tom svědčí četné vinařské akce, které se ve vinařských oblastech konají zhruba od srpna do podzimu. Na vinařské akci jste nikdy nebyli? V tom případě vám poskytneme důležité doporučení. Na vinařské slavnosti je nejlepší vyrazit s lidmi, se kterými je vám dobře. Abyste nepřišli o degustace a ochutnávky vína, doporučujeme auto nechat doma. Víno je společenský nápoj, který má unikátní schopnost rozvázat jazyk a usnadnit komunikaci. A proto ani v případě, že nemáte nikoho, s kým byste za zábavou vyrazili, neseďte doma. Je nejvyšší čas to změnit a sklenka vína na vinařských slavnostech vám s tím pomůže.

Večery strávené o samotě však nemusí být jediným důvodem, proč vyrazit na degustace a ochutnávky vín. Vaším hnacím motorem může být touha dozvědět se o víně něco navíc. Degustace a ochutnávky vám dovolí vstoupit do různých tónů vína a porozumět mu o to lépe. Pojem víno v sobě ukrývá mnohem více, než lze ve zlatém, růžovém či červeném moku vidět. Vinařské akce jsou pravým místem pro zasvěcení do světa vín i pro rozšíření dosavadních znalostí. Zatímco od prosince do července jste upíjeli z loňských zásob, už v srpnu můžete zavítat na vinobraní za mladým vínem a vytříbenou zábavou. Užijte si degustace a ochutnávky vína, oblíbené služby otevřených sklepů, soutěž a výstavu vín, zkrátka a dobře vinařské slavnosti, jak se patří. 

Degustace a ochutnávky

Degustace vína je zážitkem sama o sobě. Běžně probíhá na vinařských slavnostech, během soutěží vín i v rámci otevřených sklepů. Someliér hostům představí nachystané vzorky vína, podá o nich výklad a pak je spolu s hosty společně ochutná a zhodnotí. V rámci ochutnávky máte šanci rozšířit své vnímání vína o nové poznatky, které pak návazně rozšíří váš sklep o nové zásoby. 

Služby otevřených sklepů

Bezesporu nejoblíbenější akcí vinařské sezóny jsou služby otevřených sklepů. V souvislosti s vinobraním otevřou vinaři své sklepy návštěvníkům. Ti do vinařských vesnic proudí nejen z celého Česka, nýbrž i ze světa.  Díky služby otevřených sklepů mají návštěvníci možnost vyzkoušet různé vzorky vín od různých vinařů v regionu. Nejčastěji se víno ochutnává za žetony, které si návštěvníci kupují spolu se vstupem na vinařskou akci. K ochutnávce vín je většinou přichystán i další doprovodný program v rámci celé vinařské akce.

Soutěž, výstava vín

Pokud byste nevěděli, jaké lahodné víno si z té spousty vzorků odvézt domů, nechte, ať o něm rozhodne soutěž. Soutěž a výstava vín patří k dalším oblíbeným programům na vinařských slavnostech. Znovu zde máte možnost dozvědět se řadu informací, které vám při upíjení vína dosud chyběly.

Vinařská slavnost

Jakákoliv vinařská slavnost je bezesporu akcí, kterou musí člověk zažít alespoň jednou za život. Pokud vám víno moc neříká, možná je to proto, že o něm jen málo víte. Rozšířit obzory si můžete právě na vinařské slavnosti. Milovníci vína o tom ví své. Účast na vinařské slavnosti zpravidla vynechají jen v případě, že se rozhodnou upřednostnit jinou vinařskou akci. A co vy? Na které z letošních akcí se společně potkáme?

5 2 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří Veselý

Jak můžu mojí akci dostat do vašeho kalendáře?

2
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x