Valtické Podzemí

Valtické Podzemí je labyrintový komplex vinných sklepů, které se nachází ve Valticích nedaleko Břeclavi na Jižní Moravě. Původ těchto sklepů sahá až do 13. století, kdy je nechali s původním klášterem vystavět minorité. V průběhu husitských válek byl klášter zničen a následně se zde usadili františkáni. V dalších letech bylo podzemí využíváno nejen k výrobě vína, ale také jako sklad surovin, dobytka nebo důležitý úkryt. Po rozsáhlé rekonstrukci v roce 2004 slouží sklepy návštěvníkům, kteří navštíví přilehlý Lednicko-valtický areál. Valtické Podzemí ukrývá kromě vinného moku jménem ANNOVINO také historické sochy nebo stavební materiál z dob Rakouska-Uherska. Na celkové trase 900 m naleznete 13 sklepů, které v klidu pohostí přes 200 degustátorů.

Valtické Podzemí je otevřeno celoročně, ale nejlépe přijeďte na jednu z mnoha akcí, které zde pravidelně pořádají. Mezi nejoblíbenější patří Noc otevřených sklepů, Dýňobraní, Svatomartinské husí slavnosti nebo Miss Burčák. Není ale problém si vinné sklípky i pronajmout na firemní nebo privátní akci! K tomu si lze domluvit sklepní pohoštění k vínu – od různých šunkových prkének po domácí paštiku s ošatkou chleba. Stačí už jen cimbálovka a nezapomenutelný zážitek může začít…

Individuálně lze prohlédnout sklepy s výkladem a degustací během sezóny (v létě 7 dní v týdnu mnohdy až do 24. hodiny). Degustace vzorků probíhá za „tolary“, což je unikátní místní měna. Například za 100,- obdržíte 20 tolarů, které můžete směnit jak za samotnou ochutnávku nebo za nákup lahvového vína s sebou domů. Valtice rovněž nabízejí možnost pronájmu archivních kójí, kde si uskladníte své lahve pro případ, že si je sem jednou za čas půjdete vychutnat s rodinou či přáteli.

Valtické podzemí od roku 1289 a jeho dnešní značka ANNOVINO je prostě zárukou tradice a kvality. O tom svědčí i řada prestižních ocenění, z nichž každý vzorek, který pošlou do soutěží, si odváží medaili. Aktuálně si Valtičtí přivezli šest zlatých z mezinárodního Festwine v Brně za Ryzlink vlašský, Sylvánské zelené, Müller Thurgau, Hibernal, Veltlínské zelené a Rulandské bílé. Gratulujeme a vás zveme do Valtického Podzemí!

Valtické Podzemí

Vinařská č. ev. 47, 691 42 Valtice

www.valtickepodzemi.cz
eshop.annovino.cz

Rezervace akcí, informace o službách a programech:
infolinka: + 420 723 600 423  v čase 8:00 – 15:00 (po-pá)
info@valtickepodzemi.cz

Rezervace prosíme vždy písemně emailem!
(nejpozději 2 dny před plánovanou akcí)
telefonicky lze pouze v čase 8:00 – 15:00 (po-pá)

Ředitel Valtického Podzemí, objednávka archivní kóje:
Bohumila Poláchová
+420 602 718 162
polachova@valtickepodzemi.cz

Kontakt přímo do sklepů Valtického Podzemí:
+420 519 321 944 pouze v rámci otevírací doby