Valtické Podzemí

Valtické Podzemí

Vinařská č. ev. 47, 691 42 Valtice

www.valtickepodzemi.cz

Valtické Podzemí Instagram

Valtické Podzemí je labyrintový komplex vinných sklepů, které se nachází ve Valticích nedaleko Břeclavi na Jižní Moravě. Původ těchto sklepů sahá až do 13. století, kdy je nechali s původním klášterem vystavět minorité. V průběhu husitských válek byl klášter zničen a následně se zde usadili františkáni. V dalších letech bylo podzemí využíváno nejen k výrobě vína, ale také jako sklad surovin, dobytka nebo důležitý úkryt. Po rozsáhlé rekonstrukci v roce 2004 slouží sklepy návštěvníkům, kteří navštíví přilehlý Lednicko-valtický areál. Valtické Podzemí ukrývá kromě vinného moku jménem ANNOVINO také historické sochy nebo stavební materiál z dob Rakouska-Uherska. Na celkové trase 900 m naleznete 13 sklepů, které v klidu pohostí přes 200 degustátorů.

Valtické Podzemí je otevřeno celoročně, ale nejlépe přijeďte na jednu z mnoha akcí, které zde pravidelně pořádají. Mezi nejoblíbenější patří Noc otevřených sklepů, Dýňobraní, Svatomartinské husí slavnosti nebo Miss Burčák. Není ale problém si vinné sklípky i pronajmout na firemní nebo privátní akci! K tomu si lze domluvit sklepní pohoštění k vínu – od různých šunkových prkének po domácí paštiku s ošatkou chleba. Stačí už jen cimbálovka a nezapomenutelný zážitek může začít…

Individuálně lze prohlédnout sklepy s výkladem a degustací během sezóny (v létě 7 dní v týdnu mnohdy až do 24. hodiny). Degustace vzorků probíhá za „tolary“, což je unikátní místní měna. Například za 100,- obdržíte 20 tolarů, které můžete směnit jak za samotnou ochutnávku nebo za nákup lahvového vína s sebou domů. Valtice rovněž nabízejí možnost pronájmu archivních kójí, kde si uskladníte své lahve pro případ, že si je sem jednou za čas půjdete vychutnat s rodinou či přáteli.

Valtické podzemí od roku 1289 a jeho dnešní značka ANNOVINO je prostě zárukou tradice a kvality. O tom svědčí i řada prestižních ocenění, z nichž každý vzorek, který pošlou do soutěží, si odváží medaili. Aktuálně si Valtičtí přivezli šest zlatých z mezinárodního Festwine v Brně za Ryzlink vlašský, Sylvánské zelené, Müller Thurgau, Hibernal, Veltlínské zelené a Rulandské bílé. Gratulujeme a vás zveme do Valtického Podzemí!

Valtické Podzemí

Vinařská č. ev. 47, 691 42 Valtice

www.valtickepodzemi.cz
eshop.annovino.cz

Rezervace akcí, informace o službách a programech:
infolinka: + 420 723 600 423  v čase 8:00 – 15:00 (po-pá)
info@valtickepodzemi.cz

Rezervace prosíme vždy písemně emailem!
(nejpozději 2 dny před plánovanou akcí)
telefonicky lze pouze v čase 8:00 – 15:00 (po-pá)

Ředitel Valtického Podzemí, objednávka archivní kóje:
Bohumila Poláchová
+420 602 718 162
polachova@valtickepodzemi.cz

Kontakt přímo do sklepů Valtického Podzemí:
+420 519 321 944 pouze v rámci otevírací doby

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

5 1 vote
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x