Vinařství Obelisk

Vinařství Obelisk

Celňák 1212, 691 42 Valtice

www.vinarstviobelisk.cz

Facebook

Vinařství Obelisk je symbolem hluboké úcty k našim kořenům a historii vinařství. Překlad starořeckého slova „filein sofia“ odkazuje na filosofii vinařství, která spojuje víno s moudrostí našich předků.

Inspirace z antiky

Za hlavní inspiraci vděčíme Františku Fabičovicovi, majiteli vinařství, jehož láska k antice je nepřehlédnutelná. Toto období kulturního rozkvětu starověké řecké a římské civilizace ožívá v ideálech vinařství. Vinařství Obelisk je také pokračovatelem vinařské tradice spojené s šlechtickým rodem Lichtenštejnů a oblastí Valtic.

Prostory plné zážitků

Vinařství Obelisk je architektonicky navrženo tak, aby nabídlo návštěvníkům jedinečný zážitek. Vinařský provoz je ukrytý pod zemí, zatímco degustační a reprezentativní prostory nabízejí panoramatické výhledy díky proskleným stěnám horního patra. Tato kombinace nabízí unikátní pohled na vinařskou technologii a zároveň příležitost ochutnat nejlepší vína.

Hintertály: domov pro hrozny

Jihozápadní svahy Hintertály tvoří domov pro vinnou révu Vinařství Obelisk. Půdy zde jsou bohaté na vápník a poskytují ideální podmínky pro pěstování. V odrůdové skladbě vinic dominují tradiční odrůdy, které jsou pěstovány ekologicky.

Kombinace tradičního a moderního

Filosofie Vinařství Obelisk je jedinečná v kombinaci tradičních starých postupů s moderními technologiemi. Vína zde zrají s minimálním zásahem, což umožňuje vyjádřit jedinečný charakter terroir.

Odrůdy, které hovoří o historii

Vinařství Obelisk je hrdé na své odrůdy, ať už se jedná o domácí odrůdy, jako je Sylvánské zelené a Ryzlink rýnský, nebo mezinárodně uznávané odrůdy, jako je Chardonnay a Rulandské modré. Každá z těchto odrůd vypovídá o historii, tradicích a vizi vinařství.

Vinařství Obelisk

Celňák 1212, 691 42 Valtice

www.vinarstviobelisk.cz

T: 548 998 850
E: info@vinarstviobelisk.cz

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

5 2 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x