Vinařství Thaya

Vinařství Thaya

Havraníky 145, 669 02 Havraníky

www.vinarstvithaya.cz

Thaya by mohlo jistě být například jméno všemocné řecké bohyně. A také by jednoznačně mohlo být skvělým názvem pro vinařství dokazující, jakou silnou moc sbližovat dobré lidi má právě lahodné víno.

Vinařství Thaya pochází z obce Havraníky. Jedná se tedy o ryzí klenot jižní Moravy. I ono tajemně vyhlížející pojmenování získalo právě díky tomuto regionu. Thaya je totiž ve skutečnosti německým názvem řeky Dyje.

Ač samotný podnik pod tímto označením vznikl teprve nedávno, jednoznačně se nejedná o žádného nováčka na scéně. Thaya vznikla transformací původní značky Travníček a Kořínek, která právem patřila k etablovaným jménům české i domácí vinařské obce.

Zakladatelé vinařství v současné době hospodaří na plných 105 ha vlastních vinic. Ty se rozkládají na území dokonce pětice dnes vyhlášených vinařských obcí této lokality. Jedná se konkrétně o Hnanice, Šatov, Havraníky, Vrbovec a Dyjákovičky.

Pod pokličkou výroby vína ve vinařství Thaya

Právě pěstování vlastních hroznů a společně s ním i maximální kontrola nad jejich kvalitou je klíčovým atributem odrážejícím i vysokou úroveň vyrobeného vína.

Ve vinařství Thaya se snoubí dlouholetá zkušenosti a zároveň kažodenní poctivé řemeslo. Mimo to majitelé potvrzují, že na vinicích nelze pracovat bez toho nejdůležitějšího – bez vášně.

Zároveň výroba vína akcentuje moderní technologie. Vinařství je totiž nejen oborem vycházejícím z tradice předků, ale i odvětvím, které se neustále vyvíjí a vyžaduje intenzivní sebevzdělávání a nové technologie v doprovou propracovaného know how. Právě progresivita je jednou z nejdůležitějších hodnot tohoto moravského vinařství.

V průběhu je však i cílem nenarušovat zbytečným zásahy proces výroby vína tam, kde je potřeba nic neuspěchat a ponechat přírodě prostor k tomu, aby své jedinečné dílo dokonala jednoduše sama.

K nejvýraznějším pýchám pod značkou Thaya patří například všeobecně populární Ryzlink Rýnský, taktéž oblíbené Veltlínské zelené, ale z bílých odrůd taktéž Sauvignon.

Vinařství Thaya

Havraníky 145, 669 02 Havraníky

www.vinarstvithaya.cz
+420 725 995 531
info@vinarstvithaya.cz
prodej@vinarstvithaya.cz

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

4.5 2 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leana

Naprosto stejná zkušenost, navíc naprosto neprofesionální obsluha v restauraci , kdy personál neví a nezná nic o víně které nabízí. Nedokázali odpovědět na otázky, které mají navíc uvedené na lahvi. Pokud se zajímáte o víno a zavítáte do vinařství, předpokládáte, že se něco dozvíte, ne však bohužel v tomto vinařství.

David

Dobrý den.
Chtěl bych se s vámi podělit o zážitky s vinařstvím Thaya.
Byl jsem tam,už po druhé a to vždy se skupinou 6-12.lidmi.A když jsme se chtěli najíst,nebo si dát jenom obyčejné kafe,tak nás vždy odmítli z důvodu že mají plno a přitom tam místa byli.Venku prý neobsluhují,tak nevím na co tam mají stoly. Takže neochota personálu a absolutní nezájem o zákazníky.Těšil jsem se na otevření tohoto vinařství a věřil jsem že po dostavění, se brzy stanou Vinařstvím roku,což se také stalo.Ale to co tam předvadějí není hodno tohoto vinařství.Je to jenom pozlátko na obdiv lidem, nic jiného.Už nás tam nikdy neuvidí a nikomu toto vinařství nedoporučují.

2
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x