Vinařství Thaya

Vinařství Thaya

Havraníky 145, 669 02 Havraníky

www.vinarstvithaya.cz

Thaya by mohlo jistě být například jméno všemocné řecké bohyně. A také by jednoznačně mohlo být skvělým názvem pro vinařství dokazující, jakou silnou moc sbližovat dobré lidi má právě lahodné víno.

Vinařství Thaya pochází z obce Havraníky. Jedná se tedy o ryzí klenot jižní Moravy. I ono tajemně vyhlížející pojmenování získalo právě díky tomuto regionu. Thaya je totiž ve skutečnosti německým názvem řeky Dyje.

Ač samotný podnik pod tímto označením vznikl teprve nedávno, jednoznačně se nejedná o žádného nováčka na scéně. Thaya vznikla transformací původní značky Travníček a Kořínek, která právem patřila k etablovaným jménům české i domácí vinařské obce.

Zakladatelé vinařství v současné době hospodaří na plných 105 ha vlastních vinic. Ty se rozkládají na území dokonce pětice dnes vyhlášených vinařských obcí této lokality. Jedná se konkrétně o Hnanice, Šatov, Havraníky, Vrbovec a Dyjákovičky.

Pod pokličkou výroby vína ve vinařství Thaya

Právě pěstování vlastních hroznů a společně s ním i maximální kontrola nad jejich kvalitou je klíčovým atributem odrážejícím i vysokou úroveň vyrobeného vína.

Ve vinařství Thaya se snoubí dlouholetá zkušenosti a zároveň kažodenní poctivé řemeslo. Mimo to majitelé potvrzují, že na vinicích nelze pracovat bez toho nejdůležitějšího – bez vášně.

Zároveň výroba vína akcentuje moderní technologie. Vinařství je totiž nejen oborem vycházejícím z tradice předků, ale i odvětvím, které se neustále vyvíjí a vyžaduje intenzivní sebevzdělávání a nové technologie v doprovou propracovaného know how. Právě progresivita je jednou z nejdůležitějších hodnot tohoto moravského vinařství.

V průběhu je však i cílem nenarušovat zbytečným zásahy proces výroby vína tam, kde je potřeba nic neuspěchat a ponechat přírodě prostor k tomu, aby své jedinečné dílo dokonala jednoduše sama.

K nejvýraznějším pýchám pod značkou Thaya patří například všeobecně populární Ryzlink Rýnský, taktéž oblíbené Veltlínské zelené, ale z bílých odrůd taktéž Sauvignon.

Vinařství Thaya

Havraníky 145, 669 02 Havraníky

www.vinarstvithaya.cz
+420 725 995 531
info@vinarstvithaya.cz
prodej@vinarstvithaya.cz

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x