Vinařství Sonberk

Vinařství Sonberk

Sonberk 393, 691 27 Popice

www.sonberk.cz

Většina vinařů si zakládá na tradičním pojetí zpracování vína, ale také na samotném prostředí vinných sklepů. Vinařství Sonberk do tohoto oboru vnáší moderní a originální pohled, jelikož víno vyrábí v moderní budově umístěné na samém vrcholu kopce, na němž se rozléhají rozsáhlé vinohrady. I přes současný vizuální styl samotného vinařství se však zde nápoj z révy vyrábí dle osvědčených postupů a nabízí možnost ochutnat nejrůznější odrůdy vína.

Historie

Vinařství Sonberk je poměrně mladé – bylo založeno v roce 2003. Přesto však při svém řemesle čerpá z historicky dlouhodobé tradice pěstování vína na tomto území, která je datována již od 13. století. Původní označení vrchu Sonnenberg (později Slunečná) pak dalo vzniknout i názvu samotného vinařství. V roce 2008 se pak součástí vinařství stala i zmíněná nová budova, která byla architektonicky navržena primárně pro zpracovávání a výrobu vína.

O vinohradu

Samotné vinice čítají bezmála 40 hektarů velmi kvalitní půdy, která byla podrobena také odbornému geologickému průzkumu. V kombinaci s ideální orientací svahu na jih a jihozápad pak není divu, že vinařství Sonberk každoročně produkuje 50 až 150 tisíc lahví vína nejrůznějších odrůd.

O zpracovávání vína

Technologie výroby vína má zde několik exkluzivit a odlišností od jiných výrobců. Hrozno totiž při zpracovávání padá pouze za pomoci gravitační síly, aby nedocházelo k jeho namáhání. Specifický tvar střechy budovy pak zajišťuje ideální podmínky například pro sušení hroznů na speciální druh slámového vína.

O víně

Víno pěstované na vinicích vinařství Sonberk dosahuje špičkové kvality díky dohledu profesionálních odborníků. Těšit se tak můžeme například z vín odrůdy Pálava, Riesling či Merlot. Právě Merlot je díky původnímu způsobu pěstování velmi specifický a svou kvalitou patří mezi nejvyšší příčky červených vín na Moravě.

Akce a Sonberský klub

Vinařství Sonberk se aktivně podílí na pořádání různých kulturních akcí či koncertů, to vše v nádherném prostředí, kde se snoubí původní technologie s moderními prvky. Vinařství pak také nabízí členství ve svém klubu., Členové Sonberského klubu se pak mohou těšit na exkluzivní slevy na jejich produkty, případně také na novinky či zajímavosti ze světa tohoto jedinečného vinařství.

Vinařství Sonberk

Sonberk 393, 691 27 Popice

www.sonberk.cz
Tel: +420 777 630 434
nebo +420 730 594 570
sonberk@sonberk.cz

OTEVÍRACÍ DOBA
Červen – září
Otevřeno každý den!
Ne – čt: 10:00 – 18:00
Pá & so: 10:00 – 20:00

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x