Vinařství Starý vrch

Vinařství Starý vrch

Havlíčkova 1413/25, 693 01 Hustopeče

www.stary-vrch.cz

Facebook | Instagram

V idylickém prostředí na východním okraji Hustopečí, v oblasti známé svou bujnou přírodou a bohatou vinohradnickou tradicí, leží Vinařství Starý vrch. Toto místo, založené v roce 2014 Petrem a Lukášem Poličtými, je skutečným skvostem pro všechny milovníky vína, přírody a klidu.

Vinařství se rozkládá v malebné lokalitě obklopené největším mandloňovým sadem v Česku a nabízí úchvatný výhled na Pálavu i Bílé Karpaty z dřevěné rozhledny, která je součástí areálu. Co ale Starý vrch činí opravdu unikátním, je jeho poloha uprostřed meruňkového sadu, která poskytuje návštěvníkům útočiště plné pohody a soukromí.

Architektura vinařství, postavená z přírodního kamene a dubového dřeva, s terasou pod korunami meruněk, je dokonale sladěna s okolním prostředím a nabízí příjemné útočiště od vnějšího světa.

Vinařství Starý vrch se pyšní rozsáhlými vinicemi o rozloze 10 hektarů, rozkládajícími se na 100 000 m2 půdy v Hustopečích, Strachotíně a Popicích. Z těchto vinic se každoročně sklízí a zpracovává 130 000 litrů vína, z nichž významná část, přesně 15 000 litrů, dozrává v ležáckém sklepě v autentických francouzských dubových sudech. Celý proces výroby vína je pod pečlivým dohledem zkušeného sklepmistra Ondřeje Lukeše.

Vinařství Starý vrch není jen obyčejným výrobcem vína; je to místo, kde se snoubí tradice, příroda a vášeň pro vinařství. Je to destinace pro ty, kteří hledají klid, autentičnost a samozřejmě skvělé víno. Toto vinařství je skutečnou oázou pro ty, kdo chtějí uniknout z ruchu každodenního života a ponořit se do světa moravského zlata.

Vinařství Starý vrch

Havlíčkova 1413/25, 693 01 Hustopeče

www.stary-vrch.cz

Tel.: + 420 773 801 806
Mail: info@stary-vrch.cz

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x