Vinařství Cigánek

Vinařství Cigánek

Hovorany 11, 696 12

www.vinociganek.cz

Instagram | Facebook

S jižní Moravou jsou neodmyslitelně spjata kvalitní vína. Jedny z těch nejlepších lokálních vín pak pocházejí právě z vinařství Cigánek, jež sídlí v Hovoranech na Hodonínsku. Toto vinařství je navíc určitě známo všem těm, kteří se pravidelně pohybují ve světě sociálních sítí a médií, neboť právě na nich mají spuštěnu rozsáhlou reklamní kampaň. Jeho majitelem je totiž mladý Ondřej Cigánek, jenž patří do generace, která na internetu vyrůstala, což je ve světě majitelů vinařství neobvyklý jev.

A právě jednou z jeho vizí je přiblížit víno mladým lidem, tedy jeho vrstevníkům – a to se mu, jak i z této recenze vyplývá, daří. Nejde přitom pouze o marketingem popoháněná vína, ale při jejich výrobě je skutečně dbáno na maximální kvalitu, což se následně projevuje i na vysoké kvalitě výsledného produktu. Zkrátka jde vidět, že v tomto vinařství jsou skutečně posedlí pečlivostí ve všech fázích výroby.

Jak chutnají vína z vinařství Cigánek? A která bychom doporučili?

Vůbec nejlépe jde vinařství Cigánek dle našeho názoru výroba suchých bílých vín. Konkrétně mezi nejlepší vína z tohoto vinařství, jež jsme měli možnost ochutnat, patří Tramín červený 2020 a Müller Thurgau 2018. Obě tato vína se vyznačují opravdu jemnou chutí, která z nich dělá třeba ideální lehčí vína na léto. Tramín z vinařství Cigánek pak potěší zejména ty, kteří mají rádi skutečně přírodní zemská vína, jejichž chuť není přebitá cukry, a naopak vynikne jejich přirozenější lehce kyselejší chuť.

Avšak ani milovníci sladších vín rozhodně z tohoto vinařství neodejdou s nepořízenou, protože mezi ta nejlepší vína z tohoto jihomoravského vinařství patří bezpochyby i polosladký Ryzlink rýnský 2018. K těžším pokrmům se pak zas výborně hodí Hibernal 2018, který vyniká svou plnou chutí. Jedinou drobnou vadou na kráse zůstávají drobně vyšší ceny nabízeného sortimentu.

Vinařství Cigánek

Hovorany 11, 696 12

www.vinociganek.cz
info@vinociganek.cz
+420 776 589 275

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

5 1 vote
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x