Hibernal

Hibernal

Barva vínaBílá
Kraj: Morava
Doporučená teplota podávání: 8 – 12 °C

Hibernal, to je bílé víno s velmi intenzivním aroma, ve kterém převládají zajímavé ovocné tóny. Uvnitř flašky s Hibernalem tak na vás nečeká pouze chuťový, ale i čichový zážitek. Toto pozdně zrající víno, jež se ale každoročně podaří vyšlechtit do takové míry, aby mohlo být nabízeno jakožto víno s přívlastkem, je charakteristické i svou zelenožlutou barvou. Zkrátka Hibernal je vysoce kvalitním vínem, které je navíc od ostatních bílých vín dobře rozeznatelné už na první pohled, a na první přičichnutí.

Odkud toto jakostní bílé víno vůbec pochází? Jeho domovinou je Německo, kde ho roku 1944 vyšlechtil Helmut Becker – jde tedy o relativně mladou odrůdu, a kde se i v současnosti nejhojněji pěstuje. Avšak spousta vinic osázených touto odrůdou je k vidění též ve Švýcarsku či dokonce v USA. Pochopitelně Hibernal se pěstuje i v zemi zaslíbené vínu, tedy ve Francii. Předkem tohoto vína je Ryzlink rýnský, v našich končinách rozšířenější víno, tudíž charakteristikou je mu velice blízký.

K čemu toto víno podávat? A jak chutná?

Blízko má toto víno též k Sauvignonu. K jakým jídlům se vlastně bílé víno Hibernal hodí nejvíce? Vůbec nejlépe učiníte, když sklenku Hibernalu zkombinujete s rybami, mořskými plody či těstovinami, zkrátka s lehkými pokrmy – Hibernal je tedy vhodný spíše k předkrmům, nikoliv k těžkým hlavním jídlům. Avšak pokud si pořídíte sladkou variantu Hibernalu, tak není vůbec žádným problémem toto víno perfektně zkombinovat i s čokoládovými dezerty. 

Dobrou zprávou pro všechny zájemce o podlehnutí kouzlu Hibernalu je též to, že toto víno není náročné na skladování, tudíž rozhodně nemusíte zůstat pouze u jedné láhve. A na závěr to nejdůležitější – na jakou chuť se můžete těšit? Bílé víno Hibernal má velmi plnou a výraznou chuť, v níž je patrný zvýšený obsah kyselin, výběrové varianty pak nabízejí o poznání jemnější chuť. V chuti je možné rozpoznat stopy černého rybízu, broskví či ananasu.

Bílá vína

5 1 vote
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x