Zámek Čejkovice – tajemná tvrz templářských rytířů

Středověká tvrz přestavěná na renesanční zámek je úzce spojená s tajemným řádem templářských rytířů. Nachází se na jižní Moravě, ve vyhledávané vinařské obci, na půli cesty mezi Velkými Bílovicemi a Čejčí. V současné době slouží veřejnosti jako hotel a svým návštěvníkům poskytuje možnost vychutnat si jedinečnou atmosféru ubytování v historických prostorách, skvělou místní kuchyni v zámecké restauraci i vynikající víno.

Z historie zámku:

První zmínky o tvrzi a působení templářského řádu v obci spadají až do 13. století. Řád byl ve 14. století zrušen a v Čejkovicích se zachoval rozsáhlý komplex vinných sklepů. Následně měla tvrz několik dalších majitelů (Čeněk z Lipé, Vilém ze Šternberka…) a v průběhu husitských válek byla poničena. Renesance ji v průběhu 16. století přinesla obnovu a rozšíření o obytné prostory i park. Stavební úpravy v 18. století daly zámku dnešní podobu.

Dění na zámku:

V současné době slouží zámek jako hotel, ale v jeho prostorách jsou pořádány také společenské, vzdělávací i kulturní akce. Je místem pro firemní akce, semináře, pracovní jednání, ale také oslavy či svatební obřady. Také je výchozím bodem pro akci Čejkovická vinná stezka, která vás seznámí s krásou zdejší krajiny i chutí vynikajícího vína. V zámecké galerii vín je pro vás připraveno k degustaci to nejlepší z templářských sklepů.

Zajímavosti v Čejkovicích:

V obci Čejkovice je možné se objednat na prohlídku templářských sklepů spojenou s řízenou degustací. Využijte výjimečné možnosti prohlédnout si poměrně rozsáhlé prostory elitních vinných sklepů, v nichž je uskladněno a zraje téměř 350 000 litrů lahodného vína. Zajímavostí je největší láhev na víno v ČR s parametry 2 metry na výšku a objemem 200 litrů. V areálu zámku i vinných sklepech se také odehrává děj jednoho z dílů známého seriálu Vinaři.

Zajímavosti v okolí:

Milovníci cykloturistiky, výletů, lidových akcí i aktivit spojených s vínem a jeho výrobou se mohou vydat do nedalekých Mutěnic, Dubňan nebo Velkých Bílovic. K vidění se nabízí nádherně zdobené vinné sklípky, akce spojené se zarážením hory, naučné vinařské stezky i kamenná brána Druidů.

Vinařské stezky, sklepní uličky a rozhledny

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x