Jean Merleut, francouzský vinař z Bordeaux

Jean Merlaut je opravdový znalec vína, plný vášně zkušeností. Po 25 letech v čele s Château Gruaud-Larose (Saint-Julien, Medoc), je klasifikován jako 1855 Second Growth, je připraven na své nové výzvy. Soupeření ho poznamenalo až na plnění svých ambicí a snů vyrábět kvalitní vína z Bordeaux ( je to nejznámější vinařská oblast na světě, na jejímž území se nachází většina z nejslavnějších a nejuznávanějších červených vín). Snaží se také uvést na trh celosvětové, tradiční a inovativní francouzská vína. Ve vývozu Jean Merlaut najdete 3 různé linie – Jean Merlaut  v oblasti Bordeaux, omlazený vinařský dům z dlaždic a výjimečnou sbírku Bordeaux’s Grands Crus.

,,Téměř půl století se toulám po svém kraji a objevuji nádherné oblasti a kvalitní vína. Těší mně, že se s Vámi, znalci vína po celém světě, mohu podělit o své znalosti a plody své práce“. 

Jean Merlaut – exkluzivně 

Za posledních 10 let získal 4 vynikající nemovitosti v oblasti Medoc a Cótes de Brodeaux na pravém břehu Garonne. Nemovitosti zabývající se ekologicky šetrným zemědělstvím představují celkem téměř 400 hektarů. Na dosažení vyniknutí se nešetří. 

Château Saint-Bonnet

 • Medoc
  Chataeu Saint-Bonnet, Cru Bourgeois představuje 136 hektarů v srdci severního Medocu. Ultraklasický a jedinečný vzor nádherně vyváženého červeného vína s nádechem dubu a vhodného ovoce. Vinice jsou pod správou Régis Porfilet, dříve z Chateau Lafite Rothschild.

Château Malagar

 • Côtes de Bordeaux
  Chateau Malagar, Cotes de Bordeaux představuje více než 85 hektarů jižně orientovaných svahů podél řeky Garonne Francois Mauriac, bývalý majitel  a nositel Nobelovy ceny za literaturu z roku 1952, kdysi našel inspiraci pro psaní na těchto svazích, které jsou nyní inspirací pro jemné, ale silné a dobře vyvážená červená a bílá vína z Bordeaux. K dispozici je výběr pro všechny chutě a touhy: některá jsou připravena k ochutnání hned, jiná na další roky.

Château Sainte-Catherine

 • Cadillac, Côtes de Bordeaux/Bordeaux
  Chateau Saint-Catherine, bývalé převorství představující 56 hektarů se nachází na nejlepších hlinito-vápencových svazích řeky Garonne. Originální klaret i tradiční červená vína jsou intenzivní a pozoruhodně jemná vlna. Výroba v roce 2019 znamená začátek přechodu k ekologicky vyráběným vínům. 

Château Dudon

 • Bordeaux – Côtes de Bordeaux
  Chateau Dudon, představující 85 hektarů u bran Bordeaux, je také sídlem Jean Merlaut. Tato nemovitost dominuje údolí řeky Garonne a produkuje elegantní vína ve stylu Bordeaux s velkým potenciálem stárnutí. 

Jean Merlaut SAS: Emblematická vína z Bordeaux

Jean Merlaut nastřádal na rezervu více než 1000 referencí za konkurenceschopné ceny a téměř 100 000 případů klasifikovaného vína Grand Cru a dalších špičkových vín skladovaných v optimálních podmínkách a představující více než 20 ročníků.

Náš partner: Maison Chamvermeil

Chamevermeil nabízí obrovský výběr toho nejlepšího z klasického Bordeaux. Nabídka zahrnuje inovativní vína, nikoli zmínit velký výběr jemných gurmánských jihozápadních specialit. Z původního obalu (22 a 33 litrů) do kreativních šťáv z nichž jsou vyráběny vína talentovanými vinaři, bývají stárnoucí nebo přizpůsobená novým chutím, organická, šumivá nebo dokonce složený z překvapivých odrůd. 

Zajímavost:

Bordeaux disponuje podstatně větší rozlohou vinic a výhodnější geografickou polohou pro mezinárodní obchod. Vedle špičkových vín vyráběných pro dlouhodobé uložení do sklepa má většina běžné produkce povahu vín pro rychlejší spotřebu. Suchá bílá vína jsou v menšině a obvykle nedosahují výraznějších kvalit. Pravý opak ovšem platí o sladkých botrytických vínech, jimž kraluje oblast Sauternes.


0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x