Znovín Znojmo

Znovín Znojmo, a.s.

Šatov 404, 671 22 Šatov

www.znovin.cz

Znovín Zojmo, plným názvem Znovín Znojmo, a.s., patří k tradičním moravským výrobcům vín. Současně se řadí mezi tuzemskými vinaři k absolutní špičce.

Historie značky Znovín Znojmo

Vinařství Znovín Znojmo má své sídlo v Šatově ve Znojemské vinařské podoblasti. Historie novodobé značky Znovín se začala psát v roce 1992.

Navázala na dlouholetou tradici pěstování vinné révy a výroby vína na Znojemsku, ale i v Šatově jako takovém. Právě zde vznikl sesterský podnik společnosti Mössmer, kterou již v roce 1752 založil bednář Jan Mössmer. Už v té době se zabýval i produkcí vinné révy a velkoobchodem s vínem. Následně si prošel mnoha transformacemi včetně konfiskace.

Bezprostředně po svém vzniku byla společnost Znovín Znojmo, a.s. stoprocentně vlastněna státem, teprve později přešla do soukromých rukou. Úspěšným etablováním na změny tehdejšího trhu byly položeny základy dnešního silného vinařství.

Coby vůbec první společnost v Česku zavedlo v 90. letech například toto vinařství výrobu tzv. řízeným kvašením. Tedy s využitím řady opatření, jimiž je možné v průběhu výrobního procesu kvašení vín regulovat.

Nabídka vinařství Znovín Znojmo

Znovín Znojmo je v současné producentem, který se může pyšnit mimořádně širokou nabídkou kvalitních vín. Jakožto jeden z nejzajímavějších segmentů v nabídce vynikají především vína odrůdová. Na trh však společnost uvádí i některé speciality, jako jsou suché a polosuché pozdní sběry, vína kategorie výběr z hroznů a výběr z bobulí, vína ledová, slámová i šumivá vína (sekty).

Vysokou kvalitu produkce značky Znovín Znojmo dokládá i řada prestižních ocenění, a to v rámci republiky, ale i v měřítku mezinárodním.

V současnosti patří tato společnost v rámci republiky k předním vinařům.. Denně se pod hlavičkou Znovín prodá úctyhodných 17 000 lahví. Rozsáhlé vinařské portfolio umožňuje uspokojit skutečně rozmanitá přání zákazníků.

Moravské vinařství se zaměřuje na produkci vín červených i bílých. Je také prodejcem, který smí svá vína prezentovat s chráněným označením VOC Znojmo. To je vyhrazeno pouze odrůdám Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Specifické pro tato vína je to, že mohou být mnohem výraznější a aromatičtější.

Znovín Znojmo, a.s.

Šatov 404, 671 22 Šatov

www.znovin.cz
+420 515 266 620
znovin@znovin.cz

Kde nás najdete

Navštivte další vinařství a vinotéky

4.5 2 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x