Z rozhledny Slunečná dohlédnete i na Opilé sklepy

Architektonicky zdařilá rozhledna Slunečná se hrdě tyčí v turistickém areálu Nad Zahradami a poskytuje jedinečné výhledy na vinice i okolí města Velké Pavlovice. Byla vystavěná ve výšce 225 metrů v roce 2009 na přání zastupitelstva města. Avšak po deseti letech od svého vzniku bylo nezbytné provést její rekonstrukci.

Výstavba vyhlídky byla provedená na základě projetu architektů Ing. Martina Nováka a Ing. Antonína Olšiny. Dnes je oblíbenou turistickou zastávkou, která kromě jedinečných výhledů umožňuje také degustaci lahodného vína a občerstvení v malém kiosku pod ní. Rozhledna je přístupná celoročně a zdarma. Její návštěvu však v rámci své vlastní bezpečnosti přizpůsobte aktuálnímu počasí.

Technické parametry

Rozhledna je vyrobená ze smrkového dřeva a konstrukce schodiště jsou zhotovené z oceli. Dosahuje výšky 18, 6 metrů a její zastřešený vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 15 metrů. K jeho dosažení musíte zdolat náročný výstup po celkem kovových 75 schodech. Rozhledna je usazená v železobetonovém základu s podezdívkou z kamenů bílého vápence, aby byla zajištěna její stabilita.

Přístup k rozhledně

K rozhledně je možné dojít pěšky, ale také se k ní můžete vydat na kole, čtyřkolce, elektrické koloběžce. Z Bořetic k rozhledně vede zelená turistická značka i cyklotrasa.  Pokud se k ní vydáte vozem z Velkých Pavlovic, Bořetic, či Němčiček, poslouží vám parkoviště pod rozhlednou.

Výhledy z rozhledny

Náročný výstup za slunečného počasí vám přinese skvělé zážitky. Rozprostře se před vámi nádherná krajina Modrých hor. Rozhledna je směřovaná především na Velké Pavlovice, ale dohlédnete také do Němčiček, Bořetic, Vrbic i Kobylí. Příznivé počasí vám poskytne možnost spatřit nejen hřebeny Pálavy, ale také část Slovenska i Rakouska.  

 

Opilé sklepy pod Starou Horou

Při pohledu směrem k Pavlovicím vaši pozornosti zajisté neuniknou pestře barevně laděné sklepní domky. Jedná se o jedinečný areál Pod Starou Horou, který tvoří 15 barevně odlišných sklepních ubytoven.

Moderní stavba, která zde stojí již celých 10 let, si mezi místními obyvateli vysloužila název „Opilé sklepy“. Netradiční sklepní ulička dokonce získala 3. místo v prestižní soutěži Stavba jihomoravského kraje 2012. Její obliba u turistů, zejména rodin s dětmi postupem let roste.

Záměrem architekta Josefa Veverky bylo vyjít z vinařské tradice, kterou je místní kraj věhlasný, ale také ji zpestřit něčím novým a nevídaným. A především návštěvníkům města umožnit skvělé zážitky v soukromí a patřičným komfortem.

Co se v rámci ubytování v Opilém sklepě nabízí? Každý domek má v nadzemní části dvě ložnice s vlastním balkónem, WC i sprchou. V přízemí si můžete vychutnat poklidnou snídani v hodovní síni vybavené masivním kulatým stolem s komfortní lavicí u velkého okna. Navečer zajisté oceníte stylové závěsné svítidlo. Podzemní část domku je oblíbeným místem příznivců lahodného vína. Ti zde najdou tradiční vinný sklep s produkcí místních vinařů. V sezóně si můžete objekt pronajmout za 3500 Kč na den a využít ho jako základnu k návštěvě nádherného okolí. Neváhejte a vydejte se za jedinečnými zážitky. 

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x