Hotel Ryzlink

Hotel Ryzlink dýchá historií a vinařskou atmosférou. Je zde mnoho zajímavostí, které jistě stojí za to vidět. Ochutnáte nejlepší moravská vína a pocítíte klid a vůni dávných časů.

Vinařský hotel

Hotel Ryzlink byl původní statek v Mikulově, kde se chovaly krávy na mléko. Historie rodiny se však vždy zabývala také výrobou kvalitního vína. V roce 1989 se majitel rozhodl, že původní statek přestaví na hotel. Přestavění této stavby zadal modernímu architektonickému seskupení Létající inženýři. Tak byl statek přestavěn na stylový a krásný hotel, který respektuje původní sestavení trámů, cihel a půdovky.

Vinařský naučný park umístěný v areálu obsahuje několik druhů odrůd místního i zahraničního vína. Prohlédnout si můžete vinice Ryzlinku červeného nebo Sylvánského Froelichova. Víno vás bude provázet po celý pobyt v hotelu. Pokoje jsou pojmenovány po jednotlivých odrůdách vína a dostanete také uvítací sklenici výběrového vína spolu se sklenicí na pokoji.

Gastronomické zážitky

V nabídce je několik degustačních balíčků, které si můžete objednat a ochutnat několik druhů vín spolu s chuťovkami, jako jsou sýry a klobásky hodící se k vínu. Ty se vyrábějí na domácích farmách v okolních obcích.

V restauraci jsou připraveny domácí pokrmy, z nichž nejzajímavější je moravské tapas. Jídla jsou vařena z místních surovin.

Vinařské wellnes

K odpočinku je zde wine wellnes. Vypotit se můžete ve finské sauně vonící po dřevu z olše. K dispozici je také vinná biosauna, kdy si zarelaxujete ve vůni bylinek a vína, které jsou v sauně odpařovány. Je zde také stěna z himalájské soli, která pročišťuje ovzduší a uvolňuje dýchací cesty. Rovněž se můžete vykoupat ve vinných lázních s éterickými oleji a solí z Mrtvého moře. Nebo si užít pohodu ve vířivce pod hvězdami. K těmto zážitkům se vždy podává kvalitní víno dle výběru.

Zlámalova 1809/2, Mikulov, 692 01

www.hotelryzlink.cz
recepce@hotelryzlink.cz
+420 770 139 407

Check in od 15:00 do 23:00 – Check out do 11:00

Vybavení a služby

  • Parkování zdarma
  • Prostor není bezbariérový
  • Wi-Fi zdarma
  • Bereme karty
  • Máme dětské hřiště
  • Vlastní restaurace
  • Domácí zvířata: 350 Kč/noc
  • Sauna
  • Vířivka

Kde nás najdete

Hotely a penziony na Jižní Moravě

3.7 3 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x