D.O. Rias Baixas, Pazo de Seňorans, Albariňo [recenze]

Zdravíme všechny čtenáře u naší první officiální vinné recenze. Hned k první recenzi jsme si vybrali celosvětově známou odrůdu Albariňo ze Španělka. 


D.O. Rias Baixas, Pazo de Seňorans, Albariňo

Oblast původu D.O. Rias Baixas
Obsah alkoholu 12,5 %
Odrůda Albariño
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko


Původ

Víno pochází z vinařské oblasti Rias Baixas, která se nachází v severozápadním Španělsku nedaleko od hranic s Portugalskem. Tahle oblast je ve Španělsku vyhlášená, díky kvalitnímu vínu a vyráběných potravin. Vinařství PAZO SEŇARANS patří v téhle oblasti mezi jedno z nejlepších.

Recenze vína

Na první pohled si u vína můžeme všimnout krásně a minimalisticky zpracované etikety. Většinu zákazníků vždy první upoutá etiketa i podle ní si můžou vybírat víno.

Barva vína u téhle odrůdy je vždy světle žlutá a zde tomu není výjimkou. Při degustaci nám víno velmi zachutnalo, bylo velmi svěží. Mělo krásnou plnou chuť, kdy můžeme cítit ovocné aroma s nádechem bylin.

Jedno z klasických pravidel říká, že k rybě by se mělo podávat bílé víno. A musím říct, že tohle víno by se k mořským plodům hodilo dokonale.

Víno Albariňo je určeno dlouhodobému zrání a proto si můžeme všimnout, že na zadní etiketě je doporučení pít po 1-3 letech. Jelikož jsme měli ročník 2016 mohli jsme si dovolit už víno vyzkoušet v plné kráse.

Autentičnost vína

Víno dostává svoji autentičnost díky macerováním za studena. Aby víno nezačalo fermentovat ihned po sběru sehrozny vloží do nádoby se studenou vodou.

 

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x