D.O. Rias Baixas, Pazo de Seňorans, Albariňo [recenze]

Zdravíme všechny čtenáře u naší první officiální vinné recenze. Hned k první recenzi jsme si vybrali celosvětově známou odrůdu Albariňo ze Španělka. 


D.O. Rias Baixas, Pazo de Seňorans, Albariňo

Oblast původu D.O. Rias Baixas
Obsah alkoholu 12,5 %
Odrůda Albariño
Velikost lahve 0,75 l
Země původu Španělsko


Původ

Víno pochází z vinařské oblasti Rias Baixas, která se nachází v severozápadním Španělsku nedaleko od hranic s Portugalskem. Tahle oblast je ve Španělsku vyhlášená, díky kvalitnímu vínu a vyráběných potravin. Vinařství PAZO SEŇARANS patří v téhle oblasti mezi jedno z nejlepších.

Recenze vína

Na první pohled si u vína můžeme všimnout krásně a minimalisticky zpracované etikety. Většinu zákazníků vždy první upoutá etiketa i podle ní si můžou vybírat víno.

Barva vína u téhle odrůdy je vždy světle žlutá a zde tomu není výjimkou. Při degustaci nám víno velmi zachutnalo, bylo velmi svěží. Mělo krásnou plnou chuť, kdy můžeme cítit ovocné aroma s nádechem bylin.

Jedno z klasických pravidel říká, že k rybě by se mělo podávat bílé víno. A musím říct, že tohle víno by se k mořským plodům hodilo dokonale.

Víno Albariňo je určeno dlouhodobému zrání a proto si můžeme všimnout, že na zadní etiketě je doporučení pít po 1-3 letech. Jelikož jsme měli ročník 2016 mohli jsme si dovolit už víno vyzkoušet v plné kráse.

Autentičnost vína

Víno dostává svoji autentičnost díky macerováním za studena. Aby víno nezačalo fermentovat ihned po sběru sehrozny vloží do nádoby se studenou vodou.

 

Nezapomeňte ohodnotit

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Počet hlasů: 3

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první!