Vlčnovské búdy a vinařská rozhledna Hraběcí

Pokud hledáte tip na nenáročný sobotní výlet s dětmi, vyrazte do slavné slovácké obce Vlčnov. Kromě zajímavých památek z oblasti lidového umění, mezi které bezesporu patří rolnický dům i pálenice, se můžete potěšit také přírodními zajímavostmi. Příjemná procházka chráněnou krajinnou oblastí Kovářů žleb obohacená o vyřezávané sochy vás provede vinicemi a lesem k bývalému zámečku Pepčín, rozhledně Hraběcí i Vlčnovským búdám.

K oblíbené vinařské rozhledně vás od zámečku Pepčín bezpečně přivede červená turistická značka. Cyklisté se k ní mohou dopravit po Uherskohradišťské vinařské stezce. Třípatrová dřevěná rozhledna je vysoká 13 metrů a je vytvořená podle stejného vzoru jako dalších pět rozhleden. Byla postavena v roce 2011 a svým návštěvníkům poskytuje nádherný výhled na místní vinici, vlčnovské búdy, obec Vlčnov i město Uherský Brod.

Obec Vlčnov je vyhlášená především národopisnou slavností – Jízdou králů, která zde má dlouholetou tradici a je pořádaná každý rok poslední květnovou neděli. V tento čas se do Vlčnova sjíždí návštěvníci z blízkého i dalekého okolí. Neváhejte a najděte si chvilku na sport, kulturu i poznání.

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x