Rozhledna Vyšicko nad Mutěnicemi vám ukáže krásu moravských vinic

Nechte se unést malebnou krajinou vinic Moravského Slovácka a dopřejte si jedinečný pohled na dubňanskou sklepní uličku i obec Mutěnice z obnovené rozhledny. Tvarově zajímavá trojúhelníková vyhlídková věž je zhotovená ze dřeva a oceli se nachází na stejnojmenném kopci ve výšce 267 metrů.

Její okolí je ohraničené bílými sloupky s lanem. Navíc se v její blízkosti nachází dokonce i obřadní místo pro nastávající manžele. Pokud neplánujete svatební obřad u rozhledny, určitě si v prostorách obřadního místa pořiďte alespoň veselou vzpomínkovou fotografii.  

Technické zajímavosti

Rozhledna je vysoká celkem 12 metrů a její zastřešený vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 9 metrů. K jeho dosažení musíte nutně zdolat 46 dřevěných schodů, které jsou kombinované s plošinami. Vyhlídková věž je poměrně novým projektem. Byla vystavěná v letech 2017 – 2018.

Přístup k rozhledně

K rozhledně se můžete vydat z různých míst v závislosti na vašem zájmu a také fyzické kondici.  

Zvolíte-li jako dopravní prostředek automobil dovede vás k vyhlídce zpevněná asfaltová cesta z Mutěnic (je značená zelenou turistickou značkou). Vůz můžete zaparkovat na malém parkovišti před rozhlednou.

Další možností je vydat se pěšky, vozem, nebo na kole k rozhledně od Muzea vinařství v Mutěnicích či po hlavní příjezdové komunikaci od obce Dubňany. Další trasa vede od amfiteátru „Pod búdami“. Provede vás kolem viniční trati Zadní hora.

Pokud si chcete užít krásu vinohradnických búd „Pod dubňanskou horou“, máte možnost vyrazit k Vyšicku po žluté turistické značce (asi 800 m), která začíná na konci vinařské kolonie. Ovšem počítejte s náročnějším terénem i převýšením.

Provozní doba a vstupné

Vyhlídková věž je svým návštěvníkům přístupná celoročně v závislosti na počasí a povětrnostních podmínkách. Vstup na rozhlednu není zpoplatněný. Její provoz se však řídí platným řádem, který je nutné vzhledem k bezpečnosti nutně dodržovat.

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x