Rozhledna Maják na Přítlucké hoře vám ukáže krásu tří vinařských obcí

Vinařská obec Přítluky se nachází v Jihomoravském kraji nedaleko vodní nádrže Nové mlýny. Mezi významné pamětihodnosti v obci patří kostel svaté Markéty, socha svatého Jana Nepomuckého, socha svatého Vendelína, socha svatého Floriána i Sloup se sousoším Nejsvětější Trojice.

K novodobým památkám patří dřevěná rozhledna, která byla vystavěná na Přítlucké hoře v roce 2012. Nachází se v nadmořské výšce 292 metrů a jejím areálem prochází cyklostezka a několik značených turistických tras. U rozhledny se nachází informační tabule referující o obci Přítluky, Zaječí a Rakvice. V okolí se nachází také dřevěný přístřešek k odpočinku, pamětní deska i toaleta.

Technické parametry

Rozhledna dosahuje výšky necelých 27 metrů. Tvoří ji dřevěná konstrukce usazená v pevném betonovém podkladu a zpevněná ocelovými lany. Rozhlednou prochází točité kovové schodiště spojené se čtyřmi dřevěnými vyhlídkovými ochozy.  Pátý nejvyšší ochoz je situovaný ve výšce 21 metrů. K jeho dosažení musíte vystoupat po celkem 108 schodech, což je docela náročný sportovní výkon.

Výhledy z rozhledny

Rozhledna vám poskytne nádherné výhledy do okolních obcí, vinařství a na lány vinic. V případě příznivého počasí i na Pálavu se siluetou Dívčího hradu, vodní nádrž Nové Mlýny, na vrcholky Bílých Karpat i do sousedního Rakouska.

Přístup k rozhledně

K rozhledně vede několik přístupových cest.  Z Přítluk se k ní můžete vydat po žluté turistické značce, která vás provede po polní cestě mezi vinicemi. 

Pokud k rozhledně vyrazíte z obce Rakvice, dovede vás k cíli zelená turistická značka, která pokračuje směrem na obec Zaječí a kopíruje cyklistickou stezku.

Z hlavní přístupové komunikace vede k rozhledně panelová cesta, které postupně přechází v sypanou polní cestu. U turistického přístřešku se nachází prodejní stánek a také malý plácek, kde můžete zaparkovat svůj vůz.

Rozhledna je přístupná celoročně a zdarma. V případě větrného počasí však buďte opatrní, může se mírně pohupovat.

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x