Jak vybrat nejlepší stojan na víno?

Když si chcete doma vychutnat kvalitní víno, nutností je i naučit se ho správně skladovat. Pomohou vám v tom stojany na víno. Jak si v pestré nabídce vybrat?

Velikost jako nejdůležitější parametr

Myslete v prvé řadě na to, jak moc dáte své vášni průchod. Bude vám stačit stojan na pár lahví, které příležitostně dostanete a stihnou se zkonzumovat nebo si doma vybudujete svůj vlastní vinný archiv plný vybraných odrůd?

V zásadě si můžete vybrat stojan na jednu lahev, ale také modely, které jich pojmou několik desítek. Asi nejlepší poměr ceny a užitné hodnoty nabízejí regály spíše než stojany. Do regálu se lahví vejde jednoduše více.

Velikost je zcela zásadní parametr. Každý stojan vám ale samozřejmě místo doma ušetří, lahve se v něm totiž dají vyskládat nad sebe. Tato poloha má svůj praktický smysl, bráníme tak tomu, aby víno uvnitř mohlo zoxidovat. Pravdou ovšem zůstává, že váš obývací pokoj rozhodně neposkytne takové klima jako vinný sklípek, o alternativu pro pravověrné vinaře se tak úplně nejedná. V domácích podmínkách však podobné řešení stačí. Alespoň vína nevystavujte přímému slunci.

Co byste měli vědět dál

V zásadě všechny stojany jsou dostatečně stabilní a robustní, aby jejich používání bylo bezpečné. Výběr materiálu, což je typicky dřevo, které může být i mořené, nebo kov s různou povrchovou úpravou, tak záleží spíše na vašem osobním vkusu. V současnosti už se setkáte s modely z plastu nebo dokonce ratanu. Vybere si tak každý. Stojany na víno se řadí k praktickým doplňkům vaší domácnosti, které zároveň mohou plnit i úlohu vkusné dekorace.

Stojany mohou být stylově velmi různorodé, hodí se do interiérů pojatých minimalisticky a moderně i do bytů, které staví na rustikálním dojmu. Dobré víno nakonec podpoří příjemnou atmosféru vždy. Ve specializované vinotéce vám personál bude ochoten poradit, stojany na víno ale samozřejmě bývají standardní součástí sortimentu i například v řetězcích s nábytkem.

Top 3 nejlepší stojany na víno

Stojan na víno řetěz

Stojan se hodí i jako originální dárek pro každého milovníka vína. Láhev budí dojem, že se vznáší v prostoru, což působí velmi efektně. Z obyčejného vína rázem vytvoříte úžasnou dekoraci.

Stojan na víno na 30 lahví Natur

Dřevěný stojan je vhodný pro milovníky přírodního designu. Borovicové dřevo je dostatečně pevné, stojan navíc pojme až třicet lahví, nabízí proto velmi příznivý poměr ceny a užitné hodnoty.

Stojan na 5 lahví dřevěný R0015

S tímto dřevěným stojanem snadno uskladníte menší počet lahví, konkrétně se jich sem vejde pět. Zaujme vás svoji netradiční povrchovou úpravou, díky níž se stane vkusným doplňkem každé domácnosti.

5 1 vote
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budeme rádi za váš názor, napište komentář.x