Den vína – Státní hrad Buchlov

Reprezentační výstava vybraných odrůd

Probíhá: 13. 4. 2019
Město: Buchlovice
Místo: Státní hrad Buchlov
Typ akce: Degustace a ochutnávky

Reprezentační výstava vybraných odrůd. Od 14.00 hod. literárně odlehčená konference na téma VÍNO A POKUŠENÍ, od 16.00 hod. košt vín a v 18.00 hod. aukce šampionů a vzácných vzorků.

DEN VÍNA bystří vjemy nejen koštováním vůní a chutí vín vybraných odrůd, ale obohatí návštěvníka o intelektuální zážitky při literárně odlehčené KONFERENCI na téma: Víno a …… tentokráte VÍNO A POKUŠENÍ. Přednáší známé osobnosti kulturní, vědecké i církevní oblasti, které dokážou posluchače zaujmout i pobavit.
Kdo má rád adrenalin a vzrušení, zcela jistě v průběhu koštu vína navštíví AUKCI vzácných vzorků vín a šampionů výstavy, jejíž výtěžek putuje na dobročinné účely. Není bez zajímavosti, že celkový obnos z aukcí pořádaných v minulých letech, přinesl potřebným již více jak čtvrtmilionu korun.
A samozřejmě je pro návštěvníky připraveno propojení vína a folklóru v moravském pojetí s písničkou a výbornou cimbálovou muzikou. V tomto jedinečném spojení krásných historických prostor hradu Buchlova s možností vystoupat i na rozhlednu, jistě najde návštěvník pobavení, poučení i nezapomenutelný zážitek.

Odrůdy:
Bílá vína: Rulandské bílé, Rulandské šedé,  Chardonnay,  Pálava,  Děvín
Červená vína: Rulandské modré,  Agni,  Sevar,  Laurot,  Dunaj,  Fratava

Program:
14:00 Literárně odlehčená konference na téma VÍNO A POKUŠENÍ
16:00 Košt vín
18:00 Aukce šampionů a vzácných vzorků

www.fsbuchlovice.cz; www.denvina.cz

Kontakty

Telefon:
WWW stránka: www.fsbuchlovice.cz